Ekshumacja ciała śp. Wojciecha Seweryna - imav.tv

  • 21.03.2017, 03:17 (aktualizacja 21.03.2017, 03:32)
  • Andrzej Adamski
Ekshumacja ciała śp. Wojciecha Seweryna - imav.tv
Badanie ofiary katastrofy Smoleńskiej

W późnych godzinach nocnych na cmentarzu w Żabnie dokonano ekshumacji ciała śp. Wojciecha Seweryna który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie Smoleńskiej. Szczątki Wojciecha Seweryna będą przebadane w Zakładzie Medycyny Sądowej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wojciech Seweryn ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i studia na krakowskiej ASP. Wyemigrował w latach 80. do Stanów Zjednoczonych, by – jak mówił – zrealizować tam „testament swojego życia” – pomnik poświęcony zbrodni w Katyniu, gdzie zamordowano jego ojca. W maju 2000 powołał w Chicago Komitet Budowy Pomnika Ofiar Katyńskich, którego przewodniczącym został on sam. Zaprojektowany przez Seweryna pomnik, zlokalizowany na cmentarzu świętego Wojciecha w Niles, został odsłonięty 17 maja 2009.

Wojciech Seweryn zginął 10 kwietnia 2010 w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Został pochowany 22 kwietnia 2010 na cmentarzu parafialnym w Żabnie. Na pogrzebie pojawili się m.in. przedstawiciele władz Żabna, Tarnowa oraz konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie Allen Greenberg.

źródło: Wikipedia

 

Andrzej Adamski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe