Kamery szpiegowskie do domu - jaką wybrać?

Kamery szpiegowskie do domu - jaką wybrać?
Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie swojego domu w kamery szpiegowskie. Powody są różne: ochrona przed złodziejami, sprawdzenie pracy opiekunki lub sprzątaczki, a czasem nawet szukanie dowodów na zdradę. Jak jednak dobrać urządzenie, żeby spełniło nasze oczekiwania? O tym właśnie jest nasz artykuł, zapraszamy do lektury!

Pomieszczenie a kamera szpiegowska

To, jaki sprzęt detektywistyczny wybierzemy zależy w dużej mierze od tego, które z pomieszczeń ma być pod obserwacją. Kamery szpiegowskie są zamaskowane w różnego rodzaju urządzeniach lub atrapach. Musimy dobrać maskowanie do wyposażenia całego pomieszczenia.

Dla przykładu kamera ukryta w atrapie czujnika PIR z rejestratorem 625V (na zdjęciu) doskonale sprawdzi się w korytarzu, holu lub garażu. Niekoniecznie jednak będzie pasowała do sypialni lub kuchni. Jeśli zamontowany sprzęt nie ma być ochroną wyłącznie przed złodziejami, to powinniśmy zadbać o takie szczegóły.

Kamery szpiegowskie - łączność z siecią

Kiedy chcemy mieć nasz dom na oku z każdego miejsca na Ziemi, to powinniśmy zadbać o to, aby wybrany przez nas model urządzenia posiadał WiFi. Warto jeszcze sprawdzić, czy na pewno umożliwia to podgląd obrazu online. Czasem za pomocą internetu można jedynie kierować ustawieniami kamery szpiegowskiej. Pełny dostęp umożliwia na przykład kamera WIFI, HD ukryta w małym zegarze oraz miniaturowa kamera HD z WiFi w power banku.

W przypadku, gdy nie zależy nam na śledzeniu sytuacji na bieżąco, to możemy zdać, się na sprzęt bez modułu WiFi. Warto zauważyć, że takie urządzenia mogą być tańsze. Wiele z nich jednak wyposażona jest na przykład w czujnik ruchu, dzięki czemu nie musimy się martwić o miejsce na karcie pamięci.

Jakie inne parametry w ukrytych kamerach?

Na które elementy specyfikacji należy jeszcze zwrócić uwagę kupując zamaskowany rejestrator? Przede wszystkim na jakość nagrywanego obrazu. Powinniśmy skupić się na urządzeniach, które zapisują obraz przynajmniej w jakości HD. Gorsza jakość nagrania sprawia, że możemy nie być w stanie rozpoznać osób kręcących się po naszym mieszkaniu, a tym samym cały wydatek nie zabezpieczy naszego bezpieczeństwa.

Przyjrzyjmy się również, czy wybrany przez nas model ma wbudowany oświetlacz IR. Sprawia on, że również po ciemku kamera doskonale radzi sobie z nagrywaniem obrazu. A i samo nagranie oczywiście będzie lepszej jakości.

Wspomniany już wcześniej detektor ruchu jest również bardzo przydatny. I nie chodzi tylko o oszczędność pamięci. W przypadku kamer szpiegowskich pracujących na baterii, aktywacja ruchem powoduje dłuższą pracę urządzenia w trybie czuwania.

Jaką kamerę szpiegowską wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bowiem wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest kamera WIFI, FHD ukryta w zegarze. Urządzenie to wyposażone jest w moduł WiFi, dzięki któremu możemy na bieżąco podglądać, co dzieje się w naszym mieszkaniu. Wysoka jakość obrazu i dźwięku bez trudu pozwoli na nam na dokładne określenie tego kto i co robi w danym pomieszczeniu.

Jeśli chcemy przejrzeć więcej modeli, to pełny wybór modeli mamy na stronie https://www.alfatronik.com.pl/kamery-ukryte-z-nagrywaniem-c-10_127.html. Kamera szpiegowska występuje tam zarówno w wielu ciekawych kamuflażach, niektóre modele możemy również sami ukryć, wedle naszych potrzeb. Kiedy czujemy, że potrzebujemy dodatkowych środków bezpieczeństwa, to kamera szpiegowska będzie doskonałym rozwiązaniem.

 

Artykuł sponsorowany

Admin Tarnow
Podziel się:

Pozostałe