Mieszkania w procentach

  • 14.07.2017, 14:52 (aktualizacja 14.07.2017 14:54)
  • Admin Tarnow
Mieszkania w procentach
Spora część ludzi uważa, że ubezpieczenia to zbędny wydatek. Argumentują to faktem, iż wypadki zdarzają się rzadko, a składki i tak przez lata przewyższą kwotę odszkodowania. Nawet przy tak dużych inwestycjach jak zakup domu czy mieszkania aż 25% Polaków nie ubezpiecza majątku. A i tak trzeba podkreślić, że większość z nas wykupuje polisy tylko i wyłącznie dlatego, że zmuszają nas do tego warunki udzielenia kredytu hipotecznego. W sytuacji nieprzewidzianego zdarzenia to jednak bank przejmie znaczną lub całą kwotę odszkodowania. Warto więc pomyśleć o zabezpieczeniu siebie, mieszkania i rodziny.

Ubezpieczenie idealne

Moglibyśmy założyć, że takie nie istnieje, ale skuteczne poszukiwania pozwolą nam wybrać najlepszą z możliwych propozycję. Co najważniejsze, dobre ubezpieczenie Home Insurance pozwoli pokryć wszystkie koszty związane z odbudowaniem domu czy remontem mieszkania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, którymi może być powódź, pożar, osunięcie ziemi. Warunki szczegółowe są określone w odpowiednich dokumentach, które ma każdy ubezpieczyciel i z którymi koniecznie się trzeba zapoznać. Oprócz murów i elementów stałych nieruchomości możemy polisą objąć także piwnicę, garaż oraz wyposażenie mieszkania, które odkupimy w wypadku kradzieży czy innej szkody. Ubezpieczyciel będzie kusił nas całym pakietem, w tym assistance czy OC. To pierwsze zapewni pomoc fachowców w przypadku takich zdarzeń jak awaria sprzętu AGD czy też zacięcie się zamka w drzwiach. OC natomiast zabezpiecza przed szkodami wyrządzonymi innym przez nas, nasze dzieci lub nawet zwierzęta.

Jak wybrać ubezpieczenie?

Oferta ubezpieczenia powinna być dopasowana do naszych możliwości i oczekiwań. Co najważniejsze, podstawą jej powinno być bardzo dokładne oszacowanie przez nas wartości naszego majątku. Doskonałym narzędziem, by poznać różne oferty ubezpieczycieli są porównywarki. To one pozwalają, wpisując albo kwotę ubezpieczenia, albo wysokość składki, znaleźć najlepsze propozycje. Oczywiście nie powinniśmy kierować się kryterium ceny ani ciekawą reklamą przy wyborze polisy lecz dość karkołomną lekturą „Ogólnych Warunków Ubezpieczenia”, które definiują wszystkie pojęcia i określają szczegółowo zasady. Warto pamiętać, że każdy ubezpieczyciel kieruje się własnymi dokumentami i uściśleniami. Poza tym ubezpieczyciel może nam zaproponować cały pakiet wraz z assistance, które zapewnia pomoc fachowców w razie na przykład awarii sprzętu lub/i OC, które pokryje szkody wyrządzone innym osobom przez nas lub nasze dzieci czy zwierzęta.

 

Artykuł sponsorowany

Admin Tarnow
Podziel się:

Pozostałe