Pożyczka bez BIK – gdzie możemy ją otrzymać?

  • 7.09.2017, 09:22
  • Grupa Tipmedia
Pożyczka bez BIK – gdzie możemy ją otrzymać?
Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o pożyczkobiorcach i kredytobiorcach z całego kraju. Trafia do niego każdy, kto kiedykolwiek pożyczył pieniądze od bank, SKOK-u czy firmy pozabankowej. W BIK tworzymy swoją historię kredytowania. Wtedy, gdy jest ona negatywna, możemy mieć trudności z pożyczeniem pieniędzy ponownie. Nie oznacza to jednak wcale, że to niemożliwe.

Bazy BIK to obszerne bazy danych zwierające informacje o praktycznie wszystkich pożyczkach i kredytach w naszym kraju. Do bazy trafiamy już wtedy, gdy składamy wniosek o pożyczkę. Na swoim indywidualnym koncie w BIK gromadzimy specjalne punkty, które składają się na scoring BIK. Im więcej mamy punktów, tym lepiej to o nas świadczy. Mamy wtedy pozytywną historię kredytową.

Scoring działa też w drugą stronę. Gdy nie spłacaliśmy naszych zobowiązań regularnie i terminowo, wówczas punktów będzie mniej. W ten sposób efektem jest negatywna historia kredytowa, która będzie działała na naszą niekorzyść.

Negatywna historia w BIK a nowa pożyczka

Główna konsekwencją negatywnej historii w BIK jest brak możliwości wzięcia wielu pożyczek i kredytów. Dla banków i instytucji pozabankowych jesteśmy wtedy nierzetelnymi klientami, którzy nie są godni zaufania. Gdy już wcześniej nie spłaciliśmy jakiegoś zobowiązania, szansa, że nie spłacimy kolejnego, jest znacznie większa.

W związku z tym osoby z nieuregulowanymi długami mają najczęściej trudności w zawarciu nowych umów pożyczkowych i kredytowych. Co więcej, mogą odmówić im również operatorzy telefonii komórkowej, kablówki i inne firmy, które także sprawdzają dane w bazach dłużników.

Gdzie po pożyczkę bez BIK?

Negatywna historia kredytowa nie oznacza jednak, że wszędzie otrzymamy odmowę. Są też i takie instytucje, gdzie możemy otrzymać pożyczkę bez BIK. Dostępna jest ona głównie w firmach pozabankowych.

Pożyczki bez BIK dostępne są w wybranych firmach pożyczkowych oferujących  chwilówki – zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. Także możemy otrzymać je w firmach prowadzących sprzedaż pożyczek ratalnych pozabankowo. Poza tym możemy skorzystać także z lombardów, gdzie dostępne są pożyczki pod zastaw.

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe