Wyrzucił kota przez balkon. Sprawą zajęła się Policja

  • 12.09.2017, 18:49 (aktualizacja 14.09.2017 11:47)
  • Hubert Motyka
Wyrzucił kota przez balkon. Sprawą zajęła się Policja
Nastolatek wyrzucił kota przez balkon. Całe zdarzenie zostało nagrane i opublikowane w Internecie. Po publikacji na profilu fundacji "Zmieńmy świat" w mediach społecznościowych rozpętała się burza.

Bulwersująca sprawa ujrzała światło dzienne w sobotę, kiedy to na profilu Facebook fundacji Zmieńmy świat opublikowany został filmik na którym sprawca wyrzuca kota z balkonu. Publikacja wywołała falę komentarzy...

„To co się ciśnie na usta nie nadaje się do opublikowania”

„Oby to gówniarstwo trafiło na taki towar dzięki któremu sami wyskoczą przez balkon. Z takimi pomysłami to tylko kwestia czasu."

„Co z kotem?!

„Nie mam nic przeciwko żeby jego z tego balkonu spuścić"

„Chętnie bym z Nim zrobiła to samo :((( Biedny Kotek :(((„

„Na nagraniu zwyrodnialec jest do rozpoznania, było więcej dzieciaków gdyż słychać grupowy śmiech. Sprawdzić osoby o tym nazwisku i namierzyć gówniarza i całe towarzystwo w Tarnowie to naprawdę nie powinno robić trudności”

„Oko za oko, ząb za ząb! :'("

 

Dzisiaj na profilu fundacji ukazała się informacja o tym że poinformowana została szkoła do której sprawca uczęszcza. Nie milkną również komentarze w tej sprawie...

"Plakaty porozwieszać z jego twarzą i podpisem ze jest zwykłym łachudrą i zwyrodnialcem!!!!"

"Żadnych konsekwencji? A czy wezwali rodziców tych dzieci? Gdzie rodzice!!!?? Halo. Kota należy tej rodzinie odebrać!!!"

"Z człowiekiem zrobi to samo!"

"Niech się sami rzuca a nie bezbronne zwierzę gnoje"

 

Ciąg dalszy sprawy filmu z kotem wyrzucanym z balkonu opublikowanym w sobotę. Film na youtube został usunięty ale mamy go na twardym dysku. Byłem dzisiaj u dyrektora szkoły do której chodzi ten chłopak (zespół Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach). Wezwał też tego chłopka i chwilę rozmawialiśmy. Mam mieszane uczucia. W sekretariacie wiedzą o sprawie od rana, szkoła dostała maile z linkiem do filmu. Dyrektor też już wiedział o filmie ale dopiero zobaczył go na moim tablecie. Dyrektor stwierdził że chłopak zrobił głupotę ale że kot cały i zdrowy. Czy go widział? Nie. Skąd to wie? Od sprawcy. Czy szkołą zamierza wyciągnąć jakieś konsekwencje? Nie odniosłem takiego wrażenia. Przecież kot ponoć żyje. Dyrektor tłumaczył że przecież współpracują z Otoz animals, robili dla nich prelekcje więc uczniowie są podobno uświadomieni. Sugerowałem aby warto jakąś lekcję wychowawczą w tej klasie temu poświęcić. Jeżeli takiej lekcji nie będzie moim zdaniem będzie to oznaczać zamiecenie sprawy pod dywan. Spróbujemy ustalić co się stało z kotem. Znamy też z nazwisk osób które temu chłopakowi towarzyszyły. Dzisiaj kontaktował się ze mną w tej sprawie rzecznik komendy policji. www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl

Opublikowany przez Fundacja "Zmieńmy Świat" na 11 września 2017

 

 

W sprawie głos zabrała również szkoła do której uczęszcza jeden z uczestników zdarzenia:

„Dziękujemy za informację o karygodgnym zachowaniu ucznia ZST. Równocześnie informujemy Państwa, odpowiadając na komentarze w związku z bulwersującym i nieludzkim zachowaniem jednego z naszych uczniów, że zostaną wyciągnięte odpowiednio surowe konsekwencje.”

Dyrekcja szkoły przesłała do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie:

"Jako Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach chciałem odnieść się do zarzutów pod adresem szkoły, w związku z drastycznym filmem nakręconym przez naszego ucznia. Po pierwsze chciałem poinformować, że osoba przedstawiona na filmie NIE JEST UCZNIEM NASZEJ SZKOŁY. Chciałem także w skrócie przedstawić działalność wychowawczą naszej placówki w zakresie, który najbardziej Państwa interesuje, czyli kształtowania humanitarnej postawy wobec zwierząt. 
W Zespole Szkół Technicznych działa aktywnie Szkolne Koło Ekologiczne, w ramach którego od kilku już lat regularnie organizujemy różnego rodzaju akcje i spotkania edukacyjne, mające uwrażliwić młodzież  na problemy ekologiczne oraz kształtować postawy empatii względem zwierząt. Co roku organizujemy spotkanie z okazji Dnia Zwierząt, najczęściej zapraszając wtedy przedstawicieli organizacji pro-zwierzęcych. Jednym z pierwszych zaproszonych przez nas gości był pan Krzysztof Giemza, który opowiadał naszym uczniom
o działalności swojej fundacji Zmieńmy Świat. Gościliśmy też byłego kierownika tarnowskiego Azylu dla bezdomnych zwierząt, pana Janusza Łabno. Obecny kierownik Azylu, pan Adrian Starzyk, z którym także współpracujemy, jest absolwentem ZST. Naszymi prelegentami byli również kilkukrotnie inspektorzy tarnowskiego oddziału OTOZ Animals, którzy opowiadając
o swojej pracy informowali młodzież między innymi o prawnych aspektach i odpowiedzialności karnej za okrucieństwo względem zwierząt. Pan Artur Marek i Jakub Świątek, weterynarze z Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Tarnowie, oraz lekarz weterynarii. Mariusz Kajpus uczyli naszą młodzież podstawowych zasad opieki nad domowymi pupilami. Uczniowie naszej szkoły kilka razy w roku biorą udział w akcjach wolontariackich zbierając karmę i środki finansowe na rzecz zwierząt bezdomnych i pokrzywdzonych przez los. Współpracujemy między innymi z Centrum Wolontariatu Empatia przy ZSEO oraz innymi organizacjami pro-zwierzęcymi, które zgłaszają się do nas o wsparcie.  
To tylko część z prowadzonych przez nas działań, podaję tutaj jedynie przykłady adekwatne do sytuacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę naszej szkoły i zakładkę SKE: www.zst-tarnow.pl/kategorie/ske/
Uczeń, który był autorem filmu, został ukarany naganą dyrektora z ostrzeżeniem oraz pod nadzorem opiekuna klubu ekologicznego, przez okres nauki w technikum będzie wykonywać prace społeczne na rzecz opieki nad zwierzętami w OTOZ ANIMALS."

Aleksander Łopata – Bernacki

 

Jak udało nam się ustalić nagranie ze zdarzenia jest już w rękach Policji, która po otrzymaniu zgłoszenia zajęła się sprawą. 

 

 

 

Hubert Motyka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obeznana
Obeznana 13.09.2017, 19:00
Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji doskonale wam wychodzi i promowanie komentarzy pełnych karalnych gróźb także. Najpierw sprawdźcie gruntownie sprawę zanim cokolwiek tutaj nastukacie na kolanie. Rozpowszechniając plotki dobrego materiału nie zrobicie. Lepiej się zastanów szanowny panie redaktorze dwa razy zanim coś napiszesz, skopiujesz i powklejasz. Dziennikarstwem nazwać tego nie można.
Świadomy
Świadomy 12.09.2017, 20:18
Nabijamy wyświetlenia na niewyjaśnionej sprawie? :) Na początek pasuje poznać chyba całość sytuacji, o której piszemy. Każdy może napisać, że rozmawiał z dyrektorem i opublikować to na profilu facebookowym, ale skąd pewność, że nie ma tam kłamstw? Mieszanie się w tą sytuację póki nie ma rozwiązania jest typowo medialnym zagraniem. Brawo IMAV, rób tak dalej, a na pewno nie stracicie swojej dotychczasowo dobrej opinii...
Wiktoria.
Wiktoria. 12.09.2017, 20:16
Brak słow. Wstyd. Ehh cóż za "męstwo" w tych czasach. Wstyd mi za takich "ludzi" którzy TAK reprezentują młode pokolenie.

Pozostałe