Niewybuch w lesie

  • 02.10.2017, 14:34 (aktualizacja 02.10.2017, 14:37)
  • Mariola Wadas
Niewybuch w lesie Komenda Miejska Policji w Tarnowie
W tym roku to już kolejne niebezpieczne znalezisko w regionie tarnowskim.

Tym razem w Chojniku mężczyzna podczas grzybobrania znalazł w rejonie strumyka niewybuch. Powiadomił o znalezisku dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował specjalistów w Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 75 mm z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Miejsce odnalezienia niewybuchy zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Odnaleziony pocisk artyleryjski został dzisiaj w godzinach dopołudniowych zabezpieczony przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa i przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej musimy powiadomić dyżurnego, a miejsce powinno być oznaczone do czasu przyjazdu patrolu.

 

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe