Dwustu pacjentów w szpitalach

  • 05.10.2017, 12:17
  • Mariola Wadas
Dwustu pacjentów w szpitalach Gazeta Krakowska
200 osób zgłosiło się na dyżur w obu tarnowskich szpitalach pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad udzielania nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

 

Do końca września pomoc lekarską na terenie Tarnowa można było otrzymać w trzech przychodniach – Kolmedzie, Mościckim Centrum Medycznym i w Miejskiej Przychodni Lekarskiej nr IV. Wskutek nowej ustawy, przyjętej przez Sejm wiosną, realizację świadczeń przejęły szpitale. W Tarnowie są to Szpital Wojewódzki św. Łukasza oraz Specjalistyczny Szpital E. Szczeklika. Najwięcej osób zgłosiło się do tych placówek w nocy z niedzieli na poniedziałek, kolejna noc była zdecydowanie spokojniejsza. We wrześniu w Kolmedzie przyjęto podczas dziewięciu dyżurów weekendowych 940 pacjentów, co daje średnio ponad 100 osób jednego dnia. W Mościckim Centrum Medycznym podczas dni wolnych od pracy udzielono średnio 60 porad lekarskich. Podobnie było w przychodni na os. Niepodległości. Tam podczas weekendów zgłaszało się kilkudziesięciu pacjentów. W październiku, najwięcej pacjentów zgłosiło się do Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika. Pierwszego dnia, w nocy z 1 na 2 października, na dyżurze przyjęto 150 osób, z czego 80 stanowiły dzieci. W tym samym czasie na dyżur w Szpitalu Św. Łukasza zgłosiło się 50 osób. Na kolejnym dyżurze, z 2 na 3 października „u Szczeklika” pojawiły się 24 osoby. Podobnie było w „nowym” szpitalu. Tam zgłosiło się 20 pacjentów. W Mościckim Centrum Medycznym, wciąż zdarza się, że pacjenci w dalszym ciągu zgłaszają się do mościckiej placówki. Świadczona jest tam całodobowa opieka lekarska dla „Azotów”, dlatego pacjentom na bieżąco udzielane są informacje o dyżurujących szpitalach.
Świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej  udzielane są od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 do 8:00 rano dnia następnego, oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe