Kolejne uderzenie tarnowskich policjantów w handlarzy dopalaczami

  • 06.10.2017, 12:49
  • Mariola Wadas
 Kolejne uderzenie tarnowskich policjantów w handlarzy dopalaczami Komenda Miejska Policji w Tarnowie
Policjanci zlikwidowali nowo powstały punkt z dopalaczami. Zabezpieczono ponad 2000 opakowań różnego rodzaju niedozwolonych substancji. Handlujący nimi 39-latek zastał tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

2 października, po godzinie 12, tarnowscy policjanci weszli do pomieszczeń po dawnej dyskotece przy ul. Waryńskiego w Tarnowie. Według ich wiedzy w zabytkowym budynku miał się ulokować punkt z dopalaczami. W czasie przeszukania ponad 300m2 lokalu użytkowego policjanci odnaleźli prawie 1000 porcji rożnego rodzaju białego proszku, oraz zielonego suszu. Wśród zabezpieczonych substancji było także ponad 200 opakowań Pentedronu, od 2015 roku jest to jeden z produktów objętych Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymano sprzedawcę 39-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Dodatkowo podczas przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum odnaleźli dodatkowo prawie 1000 porcji dopalaczy z czego 200 opakowań zawierało Pentedron. Zatrzymanemu udowodniono udzielanie substancji zabronionych nieletniemu. Mężczyzna usłyszał zarzut udzielania środka odurzającego, lub substancji psychotropowej który to zagrożony jest karą pozbawienia wolności, nie niższą niż 3 lata. Sprawca został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, która skierowała wniosek do tarnowskiego sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Na posiedzeniu tarnowski sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy, a mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie. Nie jest to jedyna akcja tarnowskiej Policji skierowana przeciwko dopalaczom. Tutejsi policjanci we wrześniu br. przeprowadzili przeszukania w dwóch punktach, w którym sprzedawane były dopalacze. Zabezpieczono ponad 1000 różnego rodzaju białego proszku lub zielonego suszu. W październiku bieżącego roku, w wyniku kontroli tych punktów zabezpieczono już prawie 3000 tego typu substancji z czego prawie 500 to Pentedron.

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe