Karta miejska dla osób płacących podatki

  • 24.10.2017, 10:54
  • Mariola Wadas
Karta miejska dla osób płacących podatki Tarnow.net.pl
Tarnowska Karta Miejska w wersji premium od listopada dostępna będzie dla osób płacących podatki w Tarnowie.

Od 3 listopada będzie można składać wnioski o wydanie Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium na nowych zasadach. O dokument teraz mogą ubiegać się także osoby, które w chwili składania wniosku są zameldowane na pobyt czasowy, albo nie są zameldowane, ale na terenie miasta zamieszkują i tu płacą swoje podatki. Do tej pory z karty w wersji premium mogli korzystać mieszkańcy Tarnowa zameldowani na pobyt stały. Użytkownicy karty standard, którzy chcieliby zamienić ją na wersję premium zgodnie z nowymi przepisami mogą to zrobić, ale wcześniej muszą zwrócić starą kartę urzędowi, oraz przedłożyć ubiegłoroczny PIT, w którym jako miejsce zamieszkania wskazał Tarnów. Posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium upoważnieni są m.in. do tańszych przejazdów komunikacją miejską, mogą korzystać z tańszych wejść na lodowiska i baseny, oraz parkować w mieście na preferencyjnych warunkach. Od listopada tańsze będzie także wydanie duplikatu TKM Standard i TKM Premium. W przypadku zagubienia lub zniszczenia dokumentu będzie on wydany ponownie za pięć złotych w każdym przypadku.
Wniosek o wydanie TKM można pobrać w Urzędzie Miasta Tarnowa, przy ul. Nowej 4, ul. Krakowskiej 42, a także na stronie: www.ekarta.umt.tarnow.pl. Aby ją otrzymać przy składaniu wniosku należy przedłożyć dowód osobisty, dołączyć aktualne zdjęcie legitymacyjne, oraz dostarczyć kopię dokumentu potwierdzającego uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów tarnowską komunikacją miejską (w przypadku osób których to dotyczy). 
Mieszkańcy chętnie korzystają z ulg przysługujących użytkownikom karty. Do tej pory wydano blisko 45 tysięcy kart, z czego ponad trzydzieści tysięcy stanowiły karty w wersji premium.

 

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe