NAKRĘĆ SIĘ - POMAGAJ

  • 25.10.2017, 14:03
  • Mariola Wadas
NAKRĘĆ SIĘ - POMAGAJ
Uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie po raz kolejny przekazali plastikowe nakrętki – wieczorem 24.10.2017r. koordynator z Fundacji „Pomagam Bo Chcę” odebrał worki z zakrętkami z internatu.

Zakrętki zbierają w ramach akcji – NakrętkoManiacy. Tym razem udało się wspólnie uzbierać 102 kg nakrętek. Zbieranie nakrętek zainicjowane zostało przez Radę Młodzieży i trwa w placówce już piąty rok.

Zebrane zakrętki Fundacja przekazuje firmom recyklingowym, a pozyskane w ten sposób środki przeznacza na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci będących jej podopiecznymi.

Oprócz odrobiny chęci, akcja nic nie kosztuje, a satysfakcja jest wielka. Każdego dnia tylko jedna rodzina wyrzuca do kosza przynajmniej kilka takich nakrętek. W ciągu całego miesiąca pozbywa się ich już kilka kilogramów. Odkręcając plastikową nakrętkę z butelki wody mineralnej, soku czy mleka możemy przyczynić się do powrotu do zdrowia drugiego człowieka i jednocześnie chronić środowisko naturalne. Każda ilość zakrętek się liczy i każda ilość pomaga.

Uczestnicy placówki całym sercem zaangażowali się w humanitarną zbiórkę, czego owocem jest rosnąca systematycznie ilość zbieranych zakrętek.

 

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe