SPORT W REGIONIE: MISIEWICZ BOHATEREM SPR-U! TARNOWSKIE SIATKARKI AWANSOWAŁY!

• 14.03.2016, 08:57
  • Karolina Mochylska
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały w rundzie play off trzeci raz drużynę AGH Kraków. W sobotni wieczór na Hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie podopieczne trenera Marka Skrobota wygrały 3:0 z akademiczkami z Krakowa i awansowały do turnieju półfinałowego.

Stawką będzie awans do finału, gdzie już bezpośrednio najlepsze drużyny stoczą bój o awans do 1 ligi. Najlepszą zawodniczką meczu została Joanna Będą.

Szczypiorniści SPR-u Tarnów pokonali na Hali Jaskółka w Tarnowie-Mościach UKS Olimp Grodków 29:24. Bohaterem spotkania został Damian Misiewicz, który zdobył aż 13 bramek. Do bramki Olimpu trafiali również Dutka 6, Kowalik 5 Jewuła i Kubisztal po 2 i jedną Nowak bramkę. W ekipie gości szczególnie wyróżniał się Baran, który zdobył osiem punktów dla swojej drużyny. W tabeli na prowadzeniu wciąż Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. SPR wskoczył na siódme miejsce i na swoim koncie mają 17 punktów. Za tydzień Tarnowianie w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Nielbą Wągrowiec.

Piłkarze tarnowskiej Unii powrócili na ligowe boiska. W pierwszym meczu rundy wiosennej zremisowali 1:1 z Popradem Muszyna. Do przerwy Tarnowianie prowadzili po strzale Dawida Polańskiego w 26 minucie. Wynik ustalił jednak Artur Biały w 60 minucie, który ostatecznie przesądził o podziale punktów.