Zmiana granic Tarnowa - konsultacje z mieszkańcami

  • 6.11.2017, 13:47 (aktualizacja 06.11.2017 13:57)
Zmiana granic Tarnowa - konsultacje z mieszkańcami
Do 8 grudnia potrwają konsultacje z mieszkańcami osiedla Mościce, w sprawie przyłączenia do terenu Tarnowa południowej części Kępy Bogumiłowickiej, leżącej na wschód od Dunajca i na południe od torów kolejowych, na przedłużeniu ulicy Czarna Droga.

Na przeprowadzenie konsultacji, o które wnioskował prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, zgodę wyraziła Rada Miejska w Tarnowie. Adresowana do prezydenta Tarnowa petycja mieszkańców południowej części Kępy Bogumiłowickiej trafiła do Urzędu Miasta Tarnowa w czerwcu. Jej sygnatariusze podkreślali wielorakie, faktyczne związki z Tarnowa, które chcieliby sformalizować. Zwracali uwagę, że zdecydowanie bliżej i bezpieczniej jest im kierować dzieci do przedszkoli i szkół na terenie Tarnowa. Do Urzędu Miasta Tarnowa wpłynęło również pismo części mieszkańców południowej części Kępy Bogumiłowickiej, wyrażających swój sprzeciw przeciwko przyłączeniu ich miejscowości do Tarnowa. Konsultacje z mieszkańcami będą przeprowadzane w ramach zebrań osiedlowych  organizowanych przez prezydenta miasta lub organizacje społeczne, działające na terenie Mościc, a harmonogram spotkań zostanie podany do wiadomości publicznej, również na stronie tarnow.pl. Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są osoby stale zamieszkujące na obszarze Osiedla Mościce i posiadające czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Tarnowie. 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hoenes
hoenes 15.11.2017, 19:12
smieszne jest to wasze tlumaczenie sie w komentarxzach. maly portalik
ZVAMI
ZVAMI 13.11.2017, 23:40
A czy duże stacje telewizyjne mają na swoich portalach wyłącznie video ?. Logiczny jest fakt, że pretensje mogą mieć sympatycy konkurencji bo każdy inny jeśli nie znalazłby tu filmu czy informacji której poszukuje zaglądnąłby na inną stronę z regionu i byłoby po temacie.
Szkoda, że wcześniej nikt nie pisał i chwalił jak była informacja za informacją video i jakość dobra przy parnej u konkurencji. Wtedy nikt nic nie widział :) Ale dziękujemy również za uwagi. Najlepsze jest to, iż wiele osób pisało do nas dlaczego nie podajemy czasem krótkich informacji bez video bo często będąc w podróży szybciej coś przeczytają niż im się wczyta film. Więc teraz już wiadomo to co zwykle. "Jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził" Pozdrawiamy
benek
benek 15.11.2017, 20:35
Duże stacje emitują swój program na okrągło w tv, więc portale służą im do czego innego. A tłumaczenie, że u konkurencji jest gorzej to przypomina powiedzenie o biciu Murzynów w Ameryce. Cóż widocznie miasto naprawdę umiera, a stan mediów świetnie to odzwierciedla. W regionie nie ma pół ciekawej gazety, robionej przez dziennikarzy z jajem, a nie wyrobników. Jeszcze tylko radio się jako tako trzyma.
ZVAMI
ZVAMI 16.11.2017, 23:55
Tak się składa, że właśnie czekamy na start z emisją w telewizji i też będziemy na okrągło powtarzać wiadomości. To już za kilka dni. Inna sprawa, że władzą miasta nie zależy na dobrych mediach Pozdrawiamy,
benek
benek 20.11.2017, 14:58
To nie władzy ma zależeć na mediach tylko obywatelom, bo media mają kontrolować władzę.
Widz
Widz 17.11.2017, 13:58
Sami sobie Państwo zaprzeczacie? Miasto wspiera Państwa telewizję przecież w czerwcu br., otrzymaliście nagrodę jako jedyne medium w Tarnowie z rąk prezydenta ... "Nagrodę Mecenas Kultury Tarnowa w roku 2017 otrzymuje Małopolska Telewizja.IMAV. Małopolska Telewizja IMAV działa w Tarnowie, realizuje wiele projektów związanych z kulturą; obsługuje wydarzenia kulturalne w mieście i regionie" http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Nagrody-na-inauguracji-Swieta-Miasta

To jak się to ma do faktu, że niby miasto Was nie wspiera?
Widzu doinformuj się
Widzu doinformuj się 18.11.2017, 18:15
Wspiera ??? :)
To, że ktoś otrzymał nagrodę , nie znaczy , że miasto wspierać go musi :)
To TV IMAV teraz ZVAMI.tv wspiera miasto, a nie na odwrót :)
ZVAMI
ZVAMI 18.11.2017, 16:20
W takim razie zlicytujemy tą nagrodę. Jak ją spieniężymy i będzie coś więcej z niej niż tylko kawałek zacnej figurki to wtedy nazwiemy to wsparciem. Drogi "Widzu" widać jak ograniczone masz pojęcie na temat mediów w Tarnowie. Następnym razem proszę się doinformować na czym polega rozdanie nagród i co kto otrzymuje :) Być może kiedyś będą dawać i pieniądze :)
Ale drogi "Widz" mnie teraz ubawił. Dziękuję
ZVAMI
ZVAMI 13.11.2017, 16:58
Przyjdzie czas. Lepiej przeklejać informacje dotyczące naszego regionu niż ogólnopolskie.
widz
widz 13.11.2017, 23:00
To w końcu jesteście portalem? czy telewizją? lokalną? czy małopolską? bo jak oglądam wpisy "newsy" czy jak tam zwiecie... to się zaczynam gubić :( proszę napiszcie co robicie i dla kogo! Bo jak lokalnie to po co wam w nazwie tv małopolska?
ZVAMI
ZVAMI 18.11.2017, 18:28
Już tłumaczę. Jedteśmy operatorem który posiada kincesję przyznawaną przez KRRiT na emisję programów lokaknych między innymi w Tarnowie, Brzesku, Bochni i Dąbrowie Tarnowskiej. Mówimy tu o sieci kablowej. W związku z powyższym za kilka dni uruchomiony zostanie nowy kanał który będzie się rozrastał.
nie tak
nie tak 10.11.2017, 11:47
Nie tylko ze strony urzędu miasta, w ogóle coraz więcej jakiś marnych artykulików pisanych, a mało materiałów video. Zmiana nazwy chyba pociągnie za sobą zmianę profilu działalności z telewizji na gazetę
xyz
xyz 13.11.2017, 20:04
więcej wideo jest na tarnow.net.pl a to przecież portal

Pozostałe