Koncerty muzyki klasycznej dla dzieci i rodziców

  • 1.12.2017, 12:10 (aktualizacja 01.12.2017 12:31)
Koncerty muzyki klasycznej dla dzieci i rodziców
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na rodzinne spotkania z muzyką klasyczną. Będzie słuchanie, wspólne granie i zabawa. Każdy uczestnik dowie się skąd się bierze muzyka, jak się ją robi, co w niej słychać i jak słuchać, żeby była fajna.

Podczas koncertów młodzi słuchacze zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy, konkursów, a także gry na instrumentach. Zasiądą pomiędzy muzykami, tak aby mogli  z bliska zobaczyć instrumenty i grę profesjonalnego zespołu.  Zagrają muzycy zespołu Arso Ensemble, na co dzień pracujący w zawodowych orkiestrach. Koncert i zabawy muzyczne poprowadzi Anna Podkościelna-Cyz – muzyk, miłośniczka dzieci, wiolonczeli i dobrych dźwięków. 

Harmonogram najbliższych koncertów:
3 grudnia 2017 r. (niedziela)
Godz. 14.00 – Gminne Centrum Kultury w Borzęcinie
Godz. 18.00 – Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku
9 grudnia 2017 r. (sobota)
Godz. 14.00 – Dom Kultury w Czermnej (Gmina Szerzyny)
Godz. 18.00 – Siemacha Spot Gemini Park Tarnów 
10 grudnia 2017 r. (niedziela)
Godz. 12.00 – Miejski Dom Kultury w Bochni
Godz. 16.00 – Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej 

ARSO Ensemble tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie – skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach, wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sławomir Ujek. 
Zespół łączy w sobie doświadczenie zawodowe z młodzieńczą energią i zaangażowaniem, co owocuje doskonałością techniczną i muzyczną wrażliwością wykonań. Wszechstronność zespołu potwierdza udział w wielu uznanych festiwalach – Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Festiwal Muzyki Żydowskiej w Krakowie, Festiwal Wiolinistyczny im. B. Hubermana w Częstochowie, XXVII Festiwal „Tydzień talentów” w Tarnowie/ Kąśnej Dolnej, Festiwal Tempus Paschale w Lublinie, VIII Europejski Festiwal w Otwocku, uczestniczył również w koncertach kameralnych w Hamburgu i Hanowerze. Członkowie kwartetu są autorami wielu projektów koncertowych służących upowszechnianiu muzyki, szczególnie kameralnej. Od roku 2011 – wspólnie z innymi muzykami – współtworzą Orkiestrę Symfoniczną Centrum Sztuki Mościce. W 2013 r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę zawierającą 6 sonat na smyczki G. Rossiniego.  W czasie koncertów dystrybuowany będzie zeszyt ćwiczeń oraz płyta CD. Płyta „Melomaluchy” to wyjątkowa muzyka oprawiona w piękną grafikę. To prezent dla dziecka, lub wygodna „pomoc naukowa” dla rodzica, który chce wprowadzić swoje dziecko w świat muzyki klasycznej. To pakiet zawierający: płytę CD ze specjalnie dobranymi utworami dla dzieci, książeczka z opowiadaniami o tym co dziecko usłyszy w każdym z utworów oraz „zeszyt ćwiczeń”, który da rodzinom możliwość wspólnej zabawy z muzyką z płyty. Repertuar i wykonania muzyki na płycie „Melomaluchy” zostały starannie opracowany przez instrumentalistów ze Stowarzyszenia Musicus. To krótkie, przystępne utwory, które – w połączeniu z opowiadaniami z książeczki – inspirują wyobraźnie dzieci. Odgłosy zimy, przygody pstrąga, lew co wspólnie z pajączkiem gra na fortepianie, wąsaty kompozytor, który nie umiał tańczyć oraz czerwony jeż – to wszystko czeka na dzieci i rodziców w „Melomaluchach”. Wykonawcami muzyki są zaproszeni soliści i muzycy Arso Ensamble. Opowiadania do utworów napisał dziennikarz muzyczny Dariusz Stańczuk, a w grafikę ubrał Freedom for Pixels. Wydawcą jest Centrum Sztuki Mościce, a publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Medialny sprawuje Radio RMF Classic.
Głównym Partnerem Centrum Sztuki Mościce jest GRUPA AZOTY. 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe