Śląscy amatorzy kawy w rękach policji

Śląscy amatorzy kawy w rękach policji
W jednym ze sklepów w Tarnowie doszło do kradzieży kawy. W samochodzie mieli różnego rodzaju kawy o wartości prawie 1500 złotych.

Podczas tankowania radiowozu na stacji paliw przy ul. Tuchowskiej w Tarnowie do policjantów podbiegł mężczyzna i poinformował, że przed chwilą w jednym ze sklepów miała miejsce kradzież kawy. Sprawcy wsiedli do czerwonego peugeota i odjechali w kierunku Tuchowa. Policjanci z Komisariatu Policji w Tuchowie podjęli pościg za sprawcami. Czerwonego peugeota zatrzymali do kontroli drogowej na obwodnicy Tarnowa. Okazało się, że pojazdem podróżuje trzech mężczyzny w wieku 30-38 lat - mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży, a policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum dodatkowo udowodnili im kradzieże w dwóch innych sklepach na terenie miasta. Całej trójce przedstawiono zarzut kradzieży i po przesłuchaniu zwolniono do miejsca zamieszkania.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum w kierunku naruszenia artykułu 278 kk, który jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5. O wysokości kary zdecyduje tarnowski sąd.

 

Źródło: KMP w Tarnowie

Kinga Dembosz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziwak
dziwak 2 dni temu, 20:18
Gdyby ukradli "tylko za 437 złotych lub mniej (albo kradli "na raty") - http://pamietnikwindykatora.pl/2015/12/01/kara-aresztu-a-kara-pozbawienia-wolnosci-czyli-wiezienia/ - to byłoby tylko wykroczenie a nie przestępstwo. Czy to jest normalne? Jeżeli ktoś dokona oszustwa nawet na jedną złotówkę to popełnia przestępstwo ale jeżeli dokona kradzieży za 437 złotych to jest to "tylko" wykroczenie.

Pozostałe