Było blisko, tym razem w rywalizacji play-off siatkarek lepszy MKS Kalisz

• 04.03.2018, 19:12 (aktualizacja 09.03.2018, 13:02)
  • Hubert Motyka
Było blisko, tym razem w rywalizacji play-off siatkarek lepszy MKS Kalisz Grupa Azoty PWSZ Tarnów
W kolejnym pięciosetowym pojedynku, tym razem lepsze okazał się zespół Energa MKS Kalisz

Pierwszy set dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów na przewagi 26:24, po fantastycznej grze tarnowianek w końcówce partii. W drugim secie przy stanie 4:4 tarnowianki zdobyły 6 punktów z rzędu, wypracowana przewaga utrzymywała się do końca, kaliszanki zdołały obronić jeszcze 3 piłki setowe, a ta partia zakończyła się wynikiem 25:20. W trzecim secie przy stanie 2:2 MKS Kalisz zdobył 8 punktów w tym 4 blokiem, chwilę później po błędzie serwisowym zespołu z Kalisza, skutecznym bloku i ataku tarnowianek było 11:6. Dalsza część seta to wyrównana gra. Przy stanie 17:11 kolejny przestój siatkarek z Tarnowa i Kalisz zdobywa 5 punktów z rzędu i powiększa przewagę. Set kończy się wynikiem 25:14. W czwartej partii kaliszanki konsekwentnie powiększały przewagę i wygrały 25:16. Tie-break to wyrównana gra od początku, zmiana stron przy stanie 8:7 dla kaliszanek. Końcówka seta dla MKS Kalisz, dwa asy serwisowe i punktowy blok. Wypracowanej przewagi gospodynie nie oddały do końca i wygrały 15:12.

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Teraz rozgrywki przenoszą się do Tarnowa gdzie 10 i 11 marca rozegrane zostaną kolejne dwa mecze.