ZAPYTAM WPROST: STANISŁAW SORYS

  • 5.03.2018, 14:22
ZAPYTAM WPROST: STANISŁAW SORYS

Czy PSL obawia się utraty władzy w sejmiku województwa małopolskiego, kto hamuje rozwój Akademii Tarnowskiej, czy Tarnów traci swoje funkcje i dlaczego się nie rozwija tak jak ościenne samorządy, w rozmowie ze Stanisławem Sorysem!

Część 1.

Część 2.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian z Szucina
Marian z Szucina 5.03.2018, 23:39
:) życie
Obw.DTdk73
Obw.DTdk73 5.03.2018, 22:16
W kwestii linii kolejowej do Buska-Zdroju. Panie „Marszałku” niech pan nie opowiada bzdur. Zarządca narodowej sieci linii kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie podejmie prac koncepcyjnych bez ujęcia przedmiotowej inwestycji w dokumentach strategicznych województw małopolskiego.

Zapraszamy Pana do lektury raportu z konsultacji publicznych do Projektu uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia „Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku”, wrzesień 2016r. [Załącznik 2: Uwagi społeczne – dot. projektów str.4, poz. 24] Podajemy bezpośredni link do tego raportu: http://mib.bip.gov.pl/fobjects/download/174854/raport_konsultacji_spolecznych_kpk-pdf.html

W którym na społeczny wniosek dotyczący Budowy nowej linii/łącznicy kolejowej Mędrzechów – Solec Zdrój – Busko Zdrój oraz rewitalizacji i odbudowy częściowo nieczynnej linii nr 115 Tarnów - Szczucin – Etap I: prace przygotowawcze.

Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa była następująca: "Opracowanie Studiów wykonalności obejmuje projekty, dla których istnieje realna szansa na ich finansowanie w przewidywalnej perspektywie czasowej. PKP PLK S.A. nie rozważa budowy postulowanej linii kolejowej. Ze względu na regionalny charakter postulowanej linii, wykonanie studium wykonalności byłoby możliwe tylko ze środków RPO. Priorytety inwestycyjne na liniach kolejowych w ramach tego źródła finansowania zostały uzgodnione podczas przeprowadzonych konsultacji między PKP PLK S.A. a samorządami województw świętokrzyskiego oraz małopolskiego, w wyniku których środki RPO zostały zaplanowane na inwestycje wskazane w załączniku 3 do KPK. Przedmiotowe inwestycje nie zostały również ujęte w dokumentach strategicznych województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim nie przewiduje wznowienia przewozów na linii Tarnów - Szczucin".

Krótko mówiąc to Nas tzn. północną cześć subregionu tarnowskiego Panowie Marszałkowie z PO-PSL załatwili na długie lata. Koniec kropka.

Pozostałe