Kolejne uderzenie w narkobiznes

  • 12.03.2018, 10:55
  • Kinga Dembosz
Kolejne uderzenie w narkobiznes
Zatrzymano dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którzy na terenie Tarnowa rozprowadzali marihuanę. Policjanci z Tarnowa zabezpieczyli prawie 2 kilogramy marihuany, 26 krzewów konopi oraz 54 tabletki ekstazy i 122 sztuki grzybków halucynogennych. Tarnowski sąd zastosował wobec jednego z zatrzymanych tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

 Jak się okazało w domu jednorodzinnym na obrzeżach Tarnowa w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu przy wykorzystaniu specjalnych boksów w idealnych warunkach wzrastały krzewy konopi. Pomieszczenie to było ukryte w domu, a drzwi wejściowe do pokoju zastawione meblościanką w taki sposób, aby nikt niepowołany, nie mógł tam wejść. Okna w pokoju zostały zaciemnione, a pomieszczenie dodatkowo wyposażone w specjalny system wentylacji. Podczas przeszukania domu 7 marca  policjanci zabezpieczyli susz marihuany o wadze prawie 2 kilogramów, kokainę, 54 tabletki ekstazy, 122 sztuki grzybków halucynogennych. W trzech hermetycznych boksach wyposażonych w elektryczną, nawiewowo-wentylacyjną instalację rosło 26 krzewów ziela konopi. Policjanci „kryminalni” z tarnowskiej komendy zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którym przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania substancji określonych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która wobec młodszego zastosowała dozór policyjny. Starszy z braci, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Ustawodawca za naruszenie tych artykułów przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KMP w Tarnowie

Kinga Dembosz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe