SPR Tarnów na dobrej drodze do elity

  • 23.06.2018, 13:33 (aktualizacja 23.06.2018, 13:39)
  • Grzegorz Piwowarski
SPR Tarnów na dobrej drodze do elity

Klub zawiązał spółkę i zdobył finansowanie na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi. Dzięki współpracy z Grupą Azoty rosną szanse na udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu.

12 czerwca br. PGNiG Superliga odrzuciła wnioski licencyjne trzech klubów, w tym Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Tarnów. Klub w wymaganym terminie nie spełnił wymogów organizatora rozgrywek, głównie finansowych i prawnych.

Jednym z podstawowych powodów zaistniałej sytuacji był brak gwarancji finansowych potencjalnych sponsorów na wymaganą kwotę 2 mln zł. Ponadto tarnowski klub musiał też sprostać wymogowi założenia spółki, która zgłosi drużynę do rozgrywek PGNiG Superligi na sezon 2018/2019.

Aby móc założyć ww. podmiot i odpowiedzialnie nim zarządzać, włodarze SPRu Tarnów podjęli działania w celu uzyskania gwarancji budżetowej.

- 20 czerwca spełniliśmy wszystkie wymogi licencyjne i posiadamy na to stosowne dokumenty, które wysłaliśmy tego samego dnia do Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Mamy zabezpieczenie finansowe z Grupy Azoty oraz założyliśmy spółkę z ograniczoną odpowiedzialności z kapitałem zakładowym rzędu 100 tys. zł. Wierzymy, że zarówno nasze starania, jak i naszego Głównego Partnera, jakim jest Grupa Azoty, zostaną dostrzeżone przez organizatora rozgrywek i w sezonie 2018/2019 w Tarnowie zagości szczypiorniak na najwyższym poziomie mówi Janusz Terlecki, prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Tarnów.

Wyłącznym właścicielem nowopowstałej spółki - Jaskółka Tarnów sp. z o.o. - jest Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Tarnów. Zarząd spółki tworzą trzy osoby, a na jego czele stanął Janusz Terlecki, który jest także prezesem SPR Tarnów.

Należy zaznaczyć, że tarnowski klub złożył odwołanie w wymaganym terminie, gdyż zgodnie z regulaminem rozgrywek tarnowianie mieli na to czternaście dni od odrzucenia wniosku licencyjnego tj. od 12 czerwca.

- Niezwłocznie po awansie tarnowskiego klubu piłki ręcznej do najwyższej klasy rozgrywkowej, przedstawiciele SPRu złożyli do Grupy Azoty prośbę o renegocjację warunków umowy sponsoringowej. Ostatecznie, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód korporacyjnych Grupa Azoty jako Główny Partner klubu zagwarantowała wyższą kwotę wsparcia na sezon 2018/2019, z zastrzeżeniem gry SPR Tarnów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mamy zapewnienie z klubu, że stosowne odwołanie wraz z kompletem dokumentów m.in. z potwierdzeniem założenia spółki i gwarancją finansową, przekazane zostało do Komisji Odwoławczej Ligi w wymaganym terminie dodaje Paweł Wochowski, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Komunikacji Grupy Azoty S.A.

Rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2018/19 wystartują na początku września. Kibice w Tarnowie wierzą, że przyjdzie im oglądać zmagania ich drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej m.in. z udziałem takich krajowych potentatów jak PGE Vive Kielce, ORLEN Wisła Płock czy Azoty Puławy.

W następnym sezonie Telewizja ZVAMI będzie nadal partnerem telewizyjnym SPR Tarnów.

 

Notatka prasowa SPR Tarnów.

Grzegorz Piwowarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe