Tarnów Polskiej Piosenki 2018 - kronika - dzień 1

  • 20.07.2018, 04:10 (aktualizacja 20.07.2018, 09:50)
  • Maciej Rybski
Tarnów Polskiej Piosenki 2018 - kronika - dzień 1 Maciej Rybski
 „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne wymyślone przez Radio RDN Małopolska. Doskonale wypełnia lukę kulturalną Tarnowa. Jego pierwsza edycja została uznana za najlepszą imprezą plenerową minionego lata. „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” to nie tylko koncerty i promocja polskich gwiazd i ich twórczości, ale także wspieranie młodych, utalentowanych artystów. V Tarnowski Festiwal Młodej Muzyki  – DemoGraMY! skierowany jest do młodych muzyków, chcących zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej. Podczas pierwszej, ubiegłorocznej edycji Festivalu wystąpili wybitni wykonawcy: Romuald Lipko Band, Partita, Ralph Kamiński, Michał Sołtan, Menchester i Bisquit.

„Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” to wydarzenie, na którym nie zabraknie  wyśmienitych artystów i świetnej zabawy. Będą ulubione przeboje, mocne, rockowe, rytmy, ale i melancholijne i spokojne dźwięki. Festival odbędzie się w dniach od czwartku 19.07 do niedzieli 22.07.2018 na tarnowskim Rynku a rozpocznie go debiutujący zespół młodych muzyków Need More Clouds. Nastolatkowie tworzący grupę mają na swoim koncie wiele sukcesów, gwiazdy polskiej sceny muzycznej oceniają ich jako spontanicznych, energicznych i autentycznych wykonawców. Tego samego dnia na scenie pojawi się także wielokrotnie doceniany przez słuchaczy Radia RDN Złoty Maanam. Koncert zespołu, jak mówią sami artyści to spektakl wspaniałej zabawy zarówno dla starszej publiczności jak i dla młodzieży.

W piątek ciąg dalszy rockowych brzmień. Wystąpi zespół Rock and Fire a po nim Tribute to Jantar, prezentując najpiękniejsze dzieła wybitnej wokalistki Anny Jantar. W finale wieczoru zaśpiewa Sarsa – młoda wokalista, gwiazda muzyki pop, autorka tekstów i kompozytorka, która podbiła już serca wielu fanów w całej Polsce.

Sobotni koncert rozpocznie tarnowski zespół Hush, którego liderem jest znany m.in. z radiowej anteny Rafał Huszno. W tym dniu wystąpi także Mateusz Ziółko, polski wykonawca muzyki pop. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Wieczór zwieńczy występ wszechstronnej artystki Natalii Kukulskiej. Chętnie słuchanej zarówno przez najmłodszych jak i starszych. Na zakończeniu wystąpią energiczny zespół Papa D, z już ponad trzydziestoletnim stażem na scenie. Gwiazdą wieczoru będzie ponadczasowa i niezastąpiona Maryla Rodowicz.

Zadanie jest współfinansowane z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego.

PROGRAM

19 lipca
16:00 DEMOGRAMY – 3 ZESPOŁY
18:30 Need More Clouds
20:00 Złoty Maanam

20 lipca
16:00 DEMOGRAMY – 3 ZESPOŁY
18:00 Rock And Fire
19:15 Tribute To Jantar
21:00 SARSA

21 lipca
18:00 Hush
19:15 Mateusz Ziółko
21:00 Natalia Kukulska

22 lipca
18:00 Paweł Stasiak z zespołem Papa D
20:00 Maryla Rodowicz 

Maciej Rybski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 
zosia
zosia 20.07.2018, 11:52
dramat a nie festiwal

Pozostałe