Kolejni seniorzy oszukani. Stracili blisko 70 tysięcy złotych

  • 16.08.2018, 12:12 (aktualizacja 16.08.2018, 13:15)
  • Sara Banaś-Wawrzynek
Kolejni seniorzy oszukani. Stracili blisko 70 tysięcy złotych

Po raz kolejny w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne. W pięciu przypadkach czujnie zachowali się seniorzy odkładając słuchawkę, niestety w dwóch przypadkach oszuści przywłaszczyli sobie kwotę prawie 70 tysięcy złotych.

We wtorek w samo południe znów oszuści zaatakowali mieszkańców Tarnowa. I tym razem wybrali najstarszych mieszkańców naszego miasta; 87 i 80-letniego mężczyznę. W pierwszym przypadku na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, podająca się za córkę. Podczas rozmowy przekonała swojego rozmówce, że jest w banku i kupuje obligacje skarbowe. Ponieważ nie może osobiście odebrać pieniędzy prosi o przekazanie gotówki kurierowi, który podejdzie do domu i je odbierze. Mężczyzna przekazuje kwotę 30.000 złotych zupełnie nieznanej osobie.

Kilkanaście minut później kolejny telefon odbiera osiemdziesięciolatek. W słuchawce głos podający się za policjanta będącego w tej chwili na miejscu wypadku drogowego, w którym sprawcą jest córka. Potrzebna natychmiastowa gotówka dla prokuratora aby córka nie poszła „siedzieć”. I w tym przypadku niespełna 40 tys. złotych mężczyzna przekazuje w reklamówce nieznanej osobie.

Aby uchronić się przed takimi oszustami uczulmy nasze babcie, dziadków aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy. Kreatywność oszustów nie zna granic. Posuną się do najbardziej wymyślonych historii po to, aby wzbudzić u nas poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie.

Tylko we wtorek (14.08) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie odebrał 7 telefonów z próbą tego typu oszustwa. W pięciu przypadkach rozmówcy rozłączyli się odkładając słuchawkę. Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na oszustów. Gdy zadzwoni telefon, a w słuchawce osoba żąda pieniędzy po prostu rozłączmy się.

Każdą taką zgłoszoną sprawę oszustwa prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Inf. prasowa: KMP w Tarnowie

Sara Banaś-Wawrzynek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe