Ognisty ratownik - gorąca krew

  • 10.05.2016, 19:40 (aktualizacja 10.05.2016, 22:48)
  • Maria Ciurej
Ognisty ratownik - gorąca krew
Zakrzów po raz kolejny pokazuje wielkie serce

Honorowi Dawcy Krwi PCK przy OSP Zakrzów po raz kolejny zorganizowali akcję honorowego krwiodawstwa. Tym razem akcja miała miejsce w Milówce na terenie Gminy Wojnicz. 8 maja między godziną 8:00 a 12:00 każdy kto ukończył 18 lat mógł przyjść i pomóc, oddając krew. Trzeba wspomnieć, że to właśnie jednostka OSP działająca w Zakrzowie uzyskała I miejsce w ogólnopolskim programie "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Asia, jedna z wolontariuszek mówi o pomocy przy HDK:

"Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy pomóc osobom, które tej krwi naprawdę potrzebują. Liczy się każda kropla, więc cieszymy się z każdej przybyłej na akcję osoby. Każdej z osobna w imieniu klubu bardzo dziękuję za ich ogromne serce, za chęć pomocy, bo tak naprawdę nie wiemy, czy to my nie będziemy kiedyś w potrzebie. Oby tak dalej, mam nadzieję, że krwiodawców z każdą akcją będzie przybywać, a biorców ubywać."

 

Kolejna akcja odbędzie się prawdopodobnie 10 lipca w Zakrzowie, na którą wszystkich strażacy serdecznie zapraszają i zachęcają do pomocy potrzebującym. W ramach podziękowań za pomoc można otrzymać ekwiwalent w postaci przeróżnych pyszności, ale nie tylko. 

Maria Ciurej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe