ZVAMI KULTURALNIE ODC. 16:Wiosna (lato, jesień, zima) Ludów - wystawa poświęcona generałowi Józefowi Bemowi, w BWA w Tarnowie.

  • 30.06.2019, 09:22
  • Ernest Król
ZVAMI KULTURALNIE ODC. 16:Wiosna (lato, jesień, zima) Ludów - wystawa poświęcona generałowi Józefowi Bemowi, w BWA w Tarnowie.

W dziewięćdziesiątą rocznicę sprowadzenia zwłok generała Bema do rodzinnego miasta, BWA w Tarnowie zaprasza do spojrzenia na jego postać, z różnych perspektyw. 

Do udziału w wystawie zaproszono artystów z różnych krajów, sprowadzono eksponaty muzealne - pięć fragmentów Panoramy Siedmiogrodzkiej, widzowie usłyszą dźwięki artylerii i zaproszeni zostaną do udziału w wydarzeniach towarzyszących. Wystawa to także w zamyśle kuratorów, Moniki Weychert i Krzysztofa Gutfrańskiego, przyczynek do refleksji nad różnymi sposobami przepisywania historii i kreowania polityki.

Wystawę "Wiosna (lato, jesień, zima) Ludów" będzie można oglądać do 11 września. Polecamy!

 

Ernest Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe