"Spotkanie. O tym co nas porusza" -Centrum Sztuki Mościce

  • 10.10.2019, 17:35
  • Andrzej Adamski
"Spotkanie. O tym co nas porusza" -Centrum Sztuki Mościce

W Centrum Sztuki Mościce trwają intensywne przygotowania do spektaklu tanecznego, w którym wystąpią licealiści i seniorzy z Tarnowa. Spektakl jest pokazem finałowym projektu pod nazwą „Spotkanie. O tym, co nas porusza” współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019. Od maja do września uczestnicy brali udział w warsztatach tańca współczesnego z elementami klasyki, tańca współczesnego, kontakt improwizacji i tańca swingowego. Inspirując się warsztatami, pod okiem choreografek przygotowali spektakl teatru tańca, który podsumowuje ich taneczną „podróż” w ramach projektu. Uczestnikami są uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Stowarzyszenia Senior na Czasie.

Spektakl zostanie zaprezentowany na scenie Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie już 12 października o godz. 19.00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta.

Wstęp wolny.

 

O spektaklu:

Nikomu nie jest dobrze o czwartej nad ranem.
Jeśli mrówkom jest dobrze o czwartej nad ranem
- pogratulujmy mrówkom. I niech przyjdzie piąta,
o ile mamy dalej żyć.

/ „Czwarta nad ranem” Wisława Szymborska

Ciało koduje informacje. Zapisuje w sobie historie, przeżycia, chwile upadków i uniesień. Każda zmarszczka na skórze, każdy pieg na nosie mówi o czymś innym, a oczy to tylko pretekst do niekończącego się ciągu powiązań, relacji, rozmów, wspomnień wakacji nad morzem i zimnych grudniowych poranków.

Zapraszamy – na spotkanie – z nami. Zobaczcie co i jak nas porusza.

 

  • Koordynacja projektu: Anna Mikuła, Karolina Wójs

  • Choreografia: Karolina Mika, Anna Mikuła

  • Muzyka: Yannick Wandel, Izabela Płachta

  • Kostiumy i scenografia: Grzegorz Łabuda

Projekt „Spotkanie. O tym, co nas porusza” jest realizowany przez Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Współorganizowany i dofinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu MYŚL W RUCHU 2019.

Andrzej Adamski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zvami.tv. MAŁOPOLSKA TELEWIZJA ZVAMI z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników. 

Pozostałe