Pięć zawodów przyszłości

  • 25.06.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Pięć zawodów przyszłości
Sytuacja na rynku zatrudnienia zmienia się w ostatnich czasach w dynamiczny sposób. Warto śledzić trendy, które zapewnią Ci dobrą płacę i interesujące zajęcie. Oto pięć zawodów, w których specjaliści będą poszukiwani w przyszłości.

1.Specjalista w dziedzinie odnawialnych źródeł energii

Na korzystne oferty pracy w najbliższych latach z pewnością nie będą narzekać inżynierowie specjalizujący się w odnawialnych źródłach energii. Już dziś ten rynek należy do odnotowujących najszybszy rozwój, a w związku z koniecznością zmiany gospodarki energetycznej na bardziej ekologiczną, specjaliści OZE znajdą pracę w najbliższych latach.

 

2. Biotechnolog

Biotechnolodzy, czyli specjaliści zajmujący się wykorzystaniem substancji organicznych w przemyśle, będą w najbliższych latach zyskiwać coraz więcej możliwości zatrudnienia. Powoduje to szybki rozwój takich dziedzin, jak medycyna, farmakologia czy ochrona środowiska/

 

3. Logistyk

Oferty pracy dla specjalistów logistyki już dziś zachęcają wysokimi zarobkami i możliwościami rozwoju w takich dziedzinach, jak budownictwo, motoryzacja, elektronika, energetyka, produkcja czy sprzedaż. Są oni bowiem niezbędni w procesie planowania i nadzorowania procesów produkcyjnych, transportu oraz dystrybucji towarów.

 

4. Specjalista IT

Dynamiczny rozwój branży IT powoduje, że w najbliższych latach na pracę będzie można liczyć nie tylko na takich stanowiskach, jak programista, developer czy architekt IT. Specjaliści HR przewidują, że popularność będą zyskiwać miejsca pracy związane z tworzeniem gier oraz aplikacji komputerowych czy też kreowaniem VR.

 

5. Specjaliści medyczni

Choć zawód lekarza, pielęgniarki czy opiekuna osób starszych nie jest obecnie doceniany w Polsce tak jak w innych krajach, to jednak w związku ze starzeniem się społeczeństwa można spodziewać się, że specjaliści w tych dziedzinach będą już wkrótce mogli przebierać w ofertach pracy.

 

Sprawdź oferty pracy przyszłości na portalu Pracuj.pl i już dziś kandyduj na wymarzone stanowisko!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: