Wybieramy łóżko dla dwojga do niewielkiej sypialni

  • 26.06.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wybieramy łóżko dla dwojga do niewielkiej sypialni
Mała sypialnia to główny problem, który stoi na drodze do spełnienia marzeń o wielkim, królewskim łożu. Materace 200x200 to propozycja dedykowana parom, które pragną zachować proporcje pomiędzy odpowiednią przestrzenią do snu oraz wolnym miejscem w sypialni. To szczególnie istotne w przypadku małżeństw oczekujących dziecka, które już niebawem będą musiały zagospodarować w swojej sypialni miejsce na łóżeczko niemowlęce.

Materace 200x200 to rozwiązanie kompromisowe

Wymiar 140x200 uważamy za najmniejszy wybór w przypadku łózek dwuosobowych. Jest to rozwiązanie wygodne dla dwojga szczupłych osób. Jeśli potrzebujemy odrobinę więcej miejsca, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się materace 200x200. Dają one dużo więcej przestrzeni na sen niż wariant 140x200, a ponadto, pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w odróżnieniu od materacy 200x220. Z pozoru jest to niewielka różnica, jednak po uwzględnieniu większej szerokości stelaża przekonamy się, że materace piankowe 200x200 to dobry kompromis.

Jakie wypełnienie w łóżku małżeńskim?

Jeśli cenimy sobie klasyczne rozwiązanie, możemy wybrać wygodne materace kieszeniowe multipocket, w których sprężyny pracują niezależnie od siebie, oferując wysoką sprężystość punktową. W przypadku nowoczesnych rozwiązań, proponujemy łóżka lateksowe lub piankowe, które nie tylko dopasowują się do nacisku, ale również do temperatury ciała. Taki luksus oferują materace termoelastyczne. To świetny wybór dla dwojga osób, szczególnie, jeśli różnica wagowa jest duża. Takie wypełnienie zagwarantuje bowiem maksymalną wygodę i większą ochronę kręgosłupa.

Czy materac 200x200 okaże się dobrym rozwiązaniem?

Być może macie obawy, czy ten wymiar zagwarantuje dostatecznie dużo miejsca. Istnieje prosty sposób, który pozwala sprawdzić, czy materac 200x200 jest dobrym wyborem. Wystarczy zmierzyć szerokość ciała w najszerszym punkcie, a następnie doliczyć po 15-20 cm u każdej osoby. Jeśli suma nie przekracza wartości 150cm, jest to wymiar, który okaże się dostatecznie duży. Jeśli zabrakło paru centymetrów do spełnienia tego kryterium, lepiej postawić na nieco większy materac 200x220 (znajdziesz go tutaj: https://sweetsen.pl/200x200-cm-c30).

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: