Ściereczki z mikrofibry – co warto o nich wiedzieć?

  • 30.07.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Ściereczki z mikrofibry – co warto o nich wiedzieć?
Myjąc pojazd należy zadbać zarówno o preparaty, jak i akcesoria. W ten sposób nie będziemy musieli obawiać się o ewentualne zniszczenia. Dlatego ważne jest także to, by sięgać po produkty sprawdzonych producentów. Co oferują nam dostawcy auto detailingu?

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – co sprawdzi się do mycia?

Mycie pojazdu powinno odbywać się regularnie. W ten sposób jesteśmy w stanie zadbać o naszą karoserię. Dzięki regularnej pielęgnacji pozostanie ona lśniąca i bez śladów korozji przez długi czas. Aby skutecznie oczyścić auto z zabrudzeń, które nagromadziły się podczas eksploatacji, powinniśmy skorzystać ze sprawdzonych preparatów. Dobrej jakości szamponów powinniśmy szukać wśród profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Znajdziemy tam preparaty zarówno o kwaśnym, jak i neutralnym pH. Pierwszy z wymienionych szamponów powinniśmy stosować w celu odtykania powłok ceramicznych i wosków. Tego rodzaju preparat jest w pełni bezpieczny dla lakieru, uszczelek, szyb i felg. Jeśli zaś potrzebujemy szamponu do regularnego mycia nawoskowanych pojazdów, to wówczas wybierzmy produkty o neutralnym pH. Dobrze dopasowany szampon będzie bardzo skuteczny i umożliwi podniesienie efektu wizualnego naszego pojazdu. Szampony samochodowe to jednak nie jedyne rozwiązanie oferowane przez producentów auto detailingu.

Ściereczki z mikrofibry – gdzie je znajdziemy?

W celu pozbycia się uporczywych zabrudzeń możemy używać także aktywnej piany. Rozwiązanie to jest nam dobrze znane z myjni bezdotykowych. Aktywna piana to skoncentrowany płyn, który zawiera wiele substancji czyszczących. Pod wpływem kontaktu z wodą preparat zaczyna intensywnie się pienić. Dlatego zaleca się stosowanie go w myjkach ciśnieniowych. W sklepie znajdziemy różne warianty tego produktu. Jedne służą do czyszczenia wstępnego, a inne do głównego. Zaopatrując się w środki czyszczące powinniśmy jednak pomyśleć także o akcesoriach, które umożliwią nam mycie pojazdu. Mamy tu na myśli chociażby ściereczki z mikrofibry. Więcej o nich dowiesz się chociażby tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Akcesoria-pomocnicze_Mikrofibry-i-scierki-460.html. Ściereczki są w pełni bezpieczne dla czyszczonych elementów. Mogą one posłużyć nam do polerowania auta, a także mycia zewnętrznego i wewnętrznego. Ściereczki z mikrofibry są bardzo chłonne, dlatego możemy nimi czyścić karoserię, elementy chromowane, oraz szyby. Poza tym, producenci oferują także specjalne gąbki lub szczotki do mycia. Mając tak szeroki zestaw akcesoriów możemy być pewni, że mycie auta będzie nie tylko przyjemnością, ale i będzie niezwykle precyzyjne.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: