Przydatne narzędzia online do szukania pracy

  • 09.09.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Przydatne narzędzia online do szukania pracy
Jak skutecznie szukać zatrudnienia, jeśli chcemy zarabiać więcej lub dotknął nas kryzys gospodarczy i redukcja stanowisk? W obecnej sytuacji, kiedy ograniczamy najczęściej wyjścia z domu do niezbędnych, pomocne mogą być dostępne online, darmowe narzędzia, ułatwiające proces rekrutowania się na pożądane stanowiska.

Jakich narzędzi dostępnych online warto używać w trakcie szukania pracy?

 

Czas spędzany w zaciszu domowym możesz obecnie skutecznie wykorzystać na poszukiwanie pracy przez internet. Aby być doskonale przygotowanym do rozpoczęcia procesu rekrutacji, warto mieć pod ręką swoje aktualne CV zapisane w mailu lub chmurze, do których masz dostęp ze wszystkich swoich urządzeń mobilnych. Sprawdź również, czy Twoje CV jest stworzone tak, aby wyświetlało się poprawnie w technologii mobile, nie tylko na komputerze, ale także w smartfonie. W telefonie zainstaluj aplikację Pracuj.pl z ofertami pracy, ustawiając stosownie do swoich potrzeb powiadomienia, dzięki czemu będziesz zawsze na bieżąco z pojawiającymi się atrakcyjnymi propozycjami zatrudnienia. Pozwala ona również na stworzenie swojego profilu, umożliwiającego aplikowanie na interesujące stanowisko lub zapisanie w aplikacji tradycyjnego CV, tak aby mieć je zawsze pod ręką.

 

Inne przydatne narzędzia do poszukiwania pracy online

 

Jakie jeszcze darmowe narzędzia można znaleźć online? Aby Twoje maile wyglądały profesjonalnie, skorzystaj z kreatora stopki mailowej HubSpot, umożliwiającego rekruterom bezproblemowe odnalezienie kontaktu do Ciebie. Dzięki aplikacji Grammarly Twoje CV w języku angielskim będzie perfekcyjnie przygotowane, a ponadto Grammarly poprawi błędy również w mailach czy w mediach społecznościowych i podpowie, jaka jest ich poprawna forma. Natomiast dzięki aplikacji Boomerang możesz przygotować wcześniej wiadomość i wysłać ją do nadawcy dokładnie w ustalonym przez niego terminie. Umożliwia ona również przypomnienie się odbiorcy, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi na swój mail o pracę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: