Pożyczki dla zadłużonych - wady i zalety

  • 28.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczki dla zadłużonych - wady i zalety
Ciężkie jest życie osoby, która swoje obecne długi musi spłacać przy pomocy kolejnych pożyczek. Niestety, czasem można znaleźć się w sytuacji bez wyjścia, gdzie bardziej opłacalne jest zaciągnięcie kolejnego kredytu niż namnażanie kolejnych odsetek i kar związanych z opóźnionymi opłatami. Nie można jednak łudzić się, że pożyczka dla zadłużonych zostanie nam udostępniona przez jakikolwiek bank. Jeśli baza danych Biura Informacji Kredytowej wskazuje na to, że nie jesteśmy w stanie pokryć danego długu na czas, to praktycznie każdy bank odmówi nam udzielenia kredytu, nawet na niewielką sumę.

Skąd wziąć pieniądze?

 

Alternatywą dla banków są parabanki i firmy pożyczkowe. Wiele z nich wymaga zaledwie kilku, podstawowych informacji o swoich klientach, nie wgłębiając się w ich historię kredytową. Ponadto niektóre z nich mogą zignorować naszą obecność w Krajowym Rejestrze Długów, która potrafi utrudnić nasze plany nawet przy próbie wzięcia chwilówki.

Mało tego – pożyczka dla zadłużonych jest często specjalną ofertą, która dostosowana jest do potrzeb ludzi z niestabilnymi finansami. Cechuje się ona wydłużonym okresem do spłaty rat, jest także bardziej elastyczna od przeciętnego kredytu. Jeśli ma się problemy z podjęciem decyzji co do najkorzystniejszej pożyczki, warto jest wziąć ją za pośrednictwem https://www.banksecrets.eu/da/, które bardzo ułatwia cały ten proces.

 

Czy pożyczka to zawsze najlepsze rozwiązanie?

 

Mimo wszystko, pożyczka dla zadłużonych jest poważną decyzją, której nie powinno się podejmować pochopnie. Istotne jest to, aby przeanalizować przedtem pozostałe, dostępne nam opcje. W ich skład wchodzą:

  • Kredyty konsolidacyjne

  • Pożyczki prywatne

  • Sprzedaż mienia

  • Negocjowanie przedłużenia terminu spłaty

Biorąc kredyt za kredytem szybko można znaleźć się w sytuacji, w której nasze finanse zatoczą błędne koło i wpędzimy się w dodatkowe długi. Takie rozwiązanie można zastosować raz czy dwa, lecz jedynie w skrajnych przypadkach, gdy nie widzimy innego wyjścia, a pozostałe opcje nie wchodzą w grę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: