W cenie czy płatne? Na jakie usługi warto zwrócić uwagę rezerwując salę weselną?

  • 11.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
W cenie czy płatne? Na jakie usługi warto zwrócić uwagę rezerwując salę…
Znalezienie oraz zarezerwowanie sali weselnej to jeden z najważniejszych elementów ślubnych przygotowań. Jest to także najdroższa usługa, na której opłacanie będziemy musieli przeznaczyć większą część naszego ślubnego budżetu. Przy podpisywaniu umowy z lokalem weselnym w Poznaniu warto zawsze zawrócić uwagę na to, jakie usługi znajdują się w cenie, a za jakie będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Oto najpopularniejsze z nich!

Ciasta i tort weselny nie zawsze w cenie!

Na tradycyjnym polskim weselu, oprócz dań na ciepło i zimno, nie powinno także zabraknąć słodkich przysmaków. Szeroki wybór wypieków, owoce, lody oraz tort weselny to bowiem doskonałe uzupełnienie weselnego menu, które urozmaici zabawę oraz doda gościom energii i dobrego nastroju niezbędnych do zabawy. Sale weselne w Poznaniu zazwyczaj oferują ciasta i owoce w cenie menu weselnego, warto jednak, aby taki zapis znalazł się w umowie. Na specjalne zamówienie dostępny może być także tort weselny, jednak za niego zwykle będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Przed podpisaniem umowy warto więc dowiedzieć się, jaki będzie koszt weselnych słodkości oraz zdecydować, czy zamówimy je bezpośrednio w lokalu, czy też kupimy w cukierni. Warto wybrać najkorzystniejszą cenowo opcję zwłaszcza, jeśli nasz budżet ślubny jest dość ograniczony.

Korkowe, czyli kwestia własnego alkoholu na weselu

Trudno sobie wyobrazić prawdziwe polskie wesele bez suto zastawionych stołów oraz alkoholu, który ma za zadanie służyć gościom do wznoszenia ślubnych toastów za zdrowie i szczęście pary młodej. Alkohol możemy kupić bezpośrednio w lokalu weselnym lub załatwić go we własnym zakresie. W tym drugim przypadku należy jednak upewnić się, czy wybrany przez nas obiekt nie żąda opłacenia tzw. korkowego. Jest to specjalna opłata za wniesienie oraz serwowanie alkoholu zakupionego poza lokalem.

Podpisując umowę z salą weselną w Poznaniu warto także umieścić w niej zapis o tym, kto może dysponować podawaniem alkoholu. Najlepiej zarezerwować dostęp do niego dla rodziców państwa młodych lub drużby, którzy będą decydowali, kiedy i ile butelek podać do dyspozycji gości.

Dekoracje sali gotowe czy na zamówienie?

Sale weselne w Poznaniu to w większości przypadków obiekty dostosowane do goszczenia w swoim wnętrzu zabaw oraz przyjęć weselnych. Ich wystrój jest więc starannie przygotowany i dopasowany do ślubnej stylistyki. Nie oznacza to jednak, że bardziej wymagający nowożeńcy nie mają możliwości jego zmiany! Jeśli sala weselna nam odpowiada pod wszystkimi innymi względami poza wystrojem, warto zapytać jej obsługę, czy istnieje możliwość jego zmiany. Zazwyczaj będzie się to jednak wiązało z dodatkową opłatą.

Dekoracje sali weselnej możemy także zamówić i przygotować we własnym zakresie, co pewnie będzie nas kosztowało nieco mniej niż ich przygotowanie przez lokal. Warto jednak uwzględnić w umowie zapis mówiący o udostępnieniu nam sali weselnej na dzień lub kilka godzin przed naszą zabawą po to, abyśmy mogli zadbać o jej udekorowanie zgodnie z naszymi preferencjami.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Poznań – więcej na WeselezKlasa.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: