Ubezpieczenie na życie online - wygodnie i bez wychodzenia z domu

 • 11.03.2019, 11:00
 • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie na życie online - wygodnie i bez wychodzenia z domu
Zakupy w internecie to dziś nic szczególnego. O ile jednak kupienie przedmiotu jest maksymalnie uproszczone, to z usługami, jak ubezpieczenie, sprawa wygląda inaczej. Sprawdzamy, czy polisę na życie można mieć całkowicie online.

Online, czyli bez wychodzenia z domu i bez spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Okazuje się, że tak i nie. To zależy, na jakim ubezpieczeniu nam zależy. Poniżej analizujemy oba sposoby zakupu polisy życiowej.

 

Polisa na życie z porównywarki – online i offline

Najpopularniejszym sposobem jest wykorzystanie porównywarki do wyboru polisy na życie, np.  https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html . To intuicyjne narzędzie pozwala po 1 kalkulacji uzyskać do 5 ofert różnych towarzystw.

Zakup polisy na życie przez porównywarkę odbywa się w 3 etapach:

 • wypełnienie formularza – określamy w nim własne potrzeby i zostawiamy dane kontaktowe,
 • telefon – po otrzymaniu naszych danych agenci ubezpieczeniowi kontaktują się z nami telefonicznie w celu przybliżenia szczegółów oferty i umówienia spotkania w dogodnym dla nas miejscu i czasie,
 • spotkanie – na spotkaniu dostajemy pełną ofertę polisy, przy czym nie musimy decydować się na zakup ubezpieczenia.

Dlaczego konieczne jest spotkanie z agentem ubezpieczeniowym? Powodem jest specyfika polisy życiowej, w której przedmiotem jest życie i zdrowie człowieka. To z kolei powoduje konieczność dopasowania oferty do indywidualnego klienta, a także wyeliminowanie ryzyk.

Tym ryzykiem dla towarzystwa jest stan naszego zdrowia, dlatego zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej, w której wskazujemy m.in. przebyte choroby, nałogi czy przypadki zachorowań na nowotwory wśród krewnych.

 

Polisa na życie bez porównywarki – tylko online

Jest jeszcze inny sposób zakupu polisy na życie przez internet. To tzw. formuła smart, czyli uproszczona wersja ubezpieczenia dostępna bez konieczności spotkania z agentem.

Taka polisa nie posiada ankiety medycznej (tylko kilka ogólnych pytań o zdrowie), ale ma swoje mankamenty:

 • zakres ochrony – wąski, ograniczony do 1-2 zdarzeń,
 • wiek ubezpieczonego – do polisy nie może przystąpić osoba powyżej 50. roku życia,
 • suma ubezpieczenia – jedna, ustawiona na sztywno, nie więcej niż 50 000 zł.

 

 

Jak kupić polisę bez wychodzenia z domu?

Konieczność spotkania z agentem wcale nie wyklucza zakupu polisy w domu. Możemy umówić się na spotkanie w miejscu zamieszkania. Wszystkie dokumenty zostaną nam przesłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Aby takie spotkanie przebiegło sprawnie, warto, wybierając ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, poprawnie wypełnić formularz porównywarki. To pozwoli agentowi już wcześniej przygotować odpowiednią ofertę, więc obie strony oszczędzają swój czas.

W formularzu do wypełnienia mamy kilka informacji pogrupowanych na kategorie:

 • Ubezpieczony – wybieramy polisę dla siebie lub dla siebie i kogoś (w domyśle może to być dziecko lub współmałżonek);
 • Suma ubezpieczenia – dostępne są trzy warianty: do 100 000 zł, do 300 000 zł, do 1 000 000 zł;
 • Cel ubezpieczenia – tu możemy wybrać jedną lub więcej opcji, jak: bezpieczeństwo finansowe bliskich, ochrona na wypadek niezdolności do pracy, zgromadzenie kapitału dla dziecka, zabezpieczenie spłaty kredytu, dodatkowy kapitał na emeryturę, ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby;
 • Okres ubezpieczenia – dożywotnie lub terminowe (min. 12 miesięcy);

Formularz to również konieczność podania orientacyjnych sum miesięcznych wydatków, sytuacji mieszkaniowej i posiadania dzieci.

Wystarczy jeszcze uzupełnić pola o dane kontaktowe (imię, nazwisko, datę urodzenia, kod pocztowy, telefon kontaktowy, adres e-mail i wykonywany zawód) i czekać na telefon od agenta.

Grupa Tipmedia
Podziel się: