Perła wśród uzdrowisk - Krynica Zdrój

  • 02.04.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Perła wśród uzdrowisk - Krynica Zdrój
Małopolska zachwyca szeregiem różnych propozycji, które odpowiadają na potrzeby i tych turystów, którzy poszukują aktywności, jak i tych pragnących odpoczynku oraz regeneracji sił. Ich wszystkich przyciąga Krynica Zdrój, która łączy w sobie urok zabytkowego sanatorium, piękne górskie szlaki oraz nowoczesne atrakcje. To wszystko sprawia, że każdy, kto tu przyjedzie, z chęcią wraca, a nawet długi urlop nie wystarczy na to, by zobaczyć całe miasto oraz jego okolice. Przede wszystkim Krynica Zdrój to jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich uzdrowisk. To tu swoje źródła mają znane z leczniczych właściwości wody takie jak Kryniczanka, zdrój Mieczysław, zdrój Słotwinka. Są one najlepszą reklamą tego miejsca. Krynica Zdrój gości więc turystów sanatoryjnych, tych, którzy prywatne przyjeżdżają podreperować zdrowie a także miłośników górskich klimatów.

Całoroczny sezon

Te wszystkie aspekty sprawiają, że sezon w Krynicy Zdrój praktycznie się nie kończy. Domy zdrojowe goszczą kolejne turnusy kuracjuszy i przez cały rok zjeżdżają tu także pacjenci komercyjni. Poza tym to mekka turystów. Jak tylko narciarze zejdą ze stoków, ich miejsca na szlakach czy też trasach rowerowych zajmują miłośnicy trekkingu oraz innych aktywności.

Krynica Zdrój To przede wszystkim bogactwo naturalne. Piękne górskie tereny, lasy, ale także parkowa infrastruktura w centrum to okazja, by aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. A to właśnie jest jednym z ważniejszych atutów miejscowości. Poza tym kuszą kilometry tras rowerowych i oczywiście przygotowane wypożyczalnie tego typu sprzętu. Warto pamiętać, że niektóre trasy mają wyjątkowo górski charakter i wymagają dedykowanego roweru a czasem umiejętności poruszania się po stromych leśnych ścieżkach.

Jaki nocleg zarezerwować w Krynica Zdrój?

Krynica Zdrój przyciąga różnych turystów. Ze względu na bliskość dróg wojewódzkich jest także idealną bazą noclegową dla okolicznych miejscowości. Popularność miejsca i dość duża rotacja gości sprawiają, że miasto jest doskonale przygotowane, by przyjąć gości z różnymi wymaganiami. Te są oczywiście zależne od oczekiwanego standardu, ale także od ceny. Właściciele hoteli oraz pensjonatów kuszą również dodatkowymi atrakcjami i udogodnieniami. Noclegi w Krynicy Zdrój o wysokim standardzie gwarantują zakwaterowanie w luksusowych pokojach z dostępem do szeregu różnych możliwości. Warto takie propozycje zarezerwować odpowiednio wcześniej, by mieć szeroką paletę wyboru, bo te najatrakcyjniejsze noclegi dość szybko znikają z oferty.

Poza standardem i oczywiście ceną warto zwrócić uwagę na lokalizację pensjonatu lub kwatery prywatnej czy hotelu. Jeśli zamierzasz jeździć na nartach lub też planujesz wycieczki popularnymi szlakami, bez problemu znajdziesz noclegi w pobliżu stoków narciarskich. Centrum Krynica Zdrój to niezwykła różnorodność miejsc noclegowych zarówno w zabytkowych willach, jak i nowoczesnych apartamentowcach i hotelach. Tu lubią odpoczywać kuracjusze domów zdrojowych oraz wszyscy ci, którzy chcą być w środku wydarzeń. Tu bowiem gwar turystyczny nigdy nie cichnie. Jeśli pragniesz ciszy i spokoju, możesz zdecydować się na noclegi na obrzeżach miasta. Jak widać Krynica Zdrój to cała paleta różnych możliwości dla każdego turysty. To także idealne miejsce dla klientów biznesowych.

Atrakcje i zabytki

Niewątpliwie Krynica Zdrój należy do najbardziej rozpoznawalnych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Swoją sławę zawdzięcza i bogatej historii, doskonale utrzymanym zabytkom, ale również całymi biografiami znanych ludzi, którzy tu przyjeżdżali i zostawili swój ślad w tym miejscu. Przede wszystkim miłośnicy zabytków znajdą tu cały szereg architektonicznych perełek.  Pijalnia Słotwinka jest najstarszym budynkiem w Krynicy Zdrój i datuje się czas jej powstania na 1806 rok. Poza tym uwagę przyciągają Restauracja "Koncertowa" oraz Łazienki Borowinowe. Zresztą cały kompleks sanatoryjny tworzą unikatową wille i dziewiętnastowieczne pensjonaty. Najwięcej tego typu architektury można znaleźć przy Bulwarach Dietla. Co istotne, dzięki temu, że są to miejsca, w których funkcjonują restauracje lub hotele, tętnią one życiem. Warto koniecznie zobaczyć willę "Romanówka", w której urządzono Muzeum Nikifora. To jeden z ważniejszych polskich twórców, który stworzył własny i nieporównywalny z żadnym innym styl. Jak widać, Krynica Zdrój to pewien powrót do przeszłości. Trzeba zauważyć, że to retrospekcja w bardzo dobrym stylu, ponieważ dużo się tu dzieje i nie brakuje atrakcji dla starszych i młodszych. Poza kuracjami warto wyjść w góry, a także spróbować swoich sił na lodowiskach czy basenach. Najmłodszych i nieco starszych niezmiennie przyciąga również muzeum Zabawek „Bajka”. To idealne miejsce, by wrócić do czasów dzieciństwa. Poza tym ciekawe oferty ma również Muzeum Turystyki Górskiej w Krynicy, a  Szlak Cerkwi Łemkowskich to doskonała lekcja kultury, historii i tradycji tego regionu. Trasa zaczyna się w Krynicy Zdroju i biegnie przez Berest, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz i Muszynkę. Taka wycieczka to także idealna okazja, by zobaczyć okoliczne miejscowości, a także by zasmakować w regionalnej aromatycznej kuchni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: