Czym zajmuje się medycyna estetyczna, na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?

 • 26.04.2019, 14:00
 • Grupa Tipmedia
Czym zajmuje się medycyna estetyczna, na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?
Medycyna estetyczna to teoretycznie bardzo młoda dziedzina zajmująca się ochroną zdrowia i urody, natomiast warto pamiętać, że techniki dbania o urodę z wykorzystaniem wiedzy medycznej znane były od dawna. Dynamiczny rozwój medycyny pozwolił jednak na profesjonalizację medycyny estetycznej, która obecnie (w wielu przypadkach bez działania skalpela) jest w stanie widocznie poprawić ludzką urodzę.
 1. Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijający się obszar medycyny skoncentrowany na poprawie wyglądu ludzkiego ciała.
 2. Do najpopularniejszych zabiegów obecnie zalicza się laserowe usuwanie owłosienia, botoks oraz wolumetrię z kwasem hialuronowym.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to zdecydowanie szersza dziedzina niż chirurgia plastyczna, z którą często się ją zestawia. Medycyna estetyczna operuje niechirurgicznym technikami poprawy urody i dbania o nią. Zamiast skalpela medycyna estetyczna posługuje się światłem lasera, falami ultradźwiękowymi, masażem mechanicznym, temperaturą, a także naturalnymi i sztucznymi środkami chemicznymi. Do bardzo popularnych obecnie zabiegów należy m.in. działania na skórę osoczem bogatopłytkowym, pobieranym z krwi obwodowej pacjenta (https://cosmed24.pl/blog/osocze-bogatoplytkowe-ratunek-dla-skory-po-zimie/). To kuracja, która doskonale sprawdza się w celu przywrócenia zdrowej kondycji skóry po zimie.

Warto zauważyć, że medycyna estetyczna wpływa nie tylko na poprawę wyglądu pacjenta, lecz także na jego pewność siebie. Podwyższa w ten sposób jakość życia i poprawia stan psychiczny. Medycyna estetyczna pozwala bowiem pozbyć się wielu kompleksów, które sprawiają, że wiele osób nie czuje się pewnie w swoim ciele. Do podstawowych zabiegów medycyny estetycznej zalicza się obecnie:

 • modelowanie ciała
 • usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • korektę niedoskonałości sylwetki
 • poprawę stanu i wyglądu skóry, jej kolorytu i napięcia
 • usuwanie lub zmniejszanie widoczności oznak starzenia się
 • usuwanie lub zmniejszenie widoczności niedoskonałości, przebarwień, trądziku itp.
 • działania profilaktyczne (m.in. zamykanie naczynek lub usuwanie żylaków).

Więcej o medycynie estetycznej znajdziesz na https://cosmed24.pl/blog/

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Niewątpliwie do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą obecnie botoks (stosowany w celu redukcji zmarszczek), kwas hialuronowy (służący ich wypełnieniu), laserowe usuwanie owłosienia, mikrodermabrazja (służąca oczyszczeniu skóry i jej pobudzeniu) oraz fotoodmładzanie laserowe. Coraz większą uwagę cieszą się również zabiegi ginekologii estetycznej, usuwanie pajączaków i znamion, makijaż permanentny oraz transplantologia włosów. Szczegółowe ich omówienie znajdziesz na https://cosmed24.pl/

Szczególnie popularnym produktem, wykorzystywanym w medycynie estetycznej stał się kwas hialuronowy. Coraz częściej pojawia się on również w wielu produktach, które można znaleźć na półkach kosmetycznych, natomiast trzeba pamiętać o tym, że stężenie tego kwasu w kremach lub maseczkach jest zupełnie inne od tego, wykorzystywanego w gabinetach kosmetycznych.W zabiegach medycyny estetycznej sięga się po kwas hialuronowy usieciowany, czyli powstały w wyniku chemicznego procesu łączenia cząsteczek kwasu. Stosuje się go przede wszystkim w zabiegach z zakresu wolumetrii, czyli wypełnianiu ubytków w tkance skórnej (https://cosmed24.pl/blog/kwas-hialuronowy-w-zabiegach-wolumetrycznych-twarzy/).

Na co zwrócić uwagę, wybierając gabinet medycyny estetycznej?

Decydując się na rozpoczęcie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, bardzo uważnie należy wybrać miejsce, w którym mają zostać wykonane zabiegi. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie przeszkolenie personelu w danym gabinecie lub klinice, kompetencje poszczególnych kometologów lub lekarzy, a także odbyte przez nich kursy. Ogromną wagę należy zwrócić na odpowiedni poziom czystości i higieny. Kluczowa jest oczywiście sterylizacja narzędzi (https://cosmed24.pl/blog/autoklaw-medyczny-dla-gabinetow-kosmetycznych/). Taniej nie zawsze znaczy lepiej. Nie warto decydować się na gabinet, w którym zabiegi są tańsze, ale w którym odpowiednio nie dba się o pacjenta. Lepiej wykonać mniej zabiegów, lecz w sprawdzonym miejscu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: