Skuteczna reklama w internecie nie musi być kosztowna. Jak promować się on-line?

 • 30.05.2019, 13:00
 • Grupa Tipmedia
Skuteczna reklama w internecie nie musi być kosztowna. Jak promować się…
Reklama internetowa to wiele sprawdzonych metod, które pozwalają na dotarcie do precyzyjnie wyznaczonej grupy docelowej – bez wysokich kosztów!

Dzisiaj z internetu korzystamy na co dzień – w związku z tym każdego dnia stykamy się także z działaniami marketingowymi prowadzonymi za pośrednictwem tego medium. Reklama internetowa to forma marketingu, która bazuje na prezentowaniu przekazu w sieci. Teraz, gdy mamy do niej nieograniczony dostęp, stała się ona jedną z najpopularniejszych metod dotarcia do konsumentów.

Reklama internetowa ma wiele zalet, które powodują, że od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Doskonale łączy w sobie wysoką skuteczność wraz z przystępnymi cenami, dlatego jest wybierana także przez te firmy, które nie dysponują dużymi budżetami.

Jakie metody reklamy on-line będą najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy liczy się wysoka efektywność i oszczędności? Oto 3 sprawdzone propozycje dla każdego przedsiębiorcy!

 1. Reklama internetowa SEM

  Dzięki wyszukiwarkom internetowym można nie tylko w mig znaleźć wszystkie potrzebne informacje, ale także można wykorzystywać je do celów marketingowych. Tak działa SEM – Search Engine Marketing, czyli marketing w wyszukiwarkach internetowych.

  SEM jest metodą marketingową, która dzieli się na dwie kategorie, a mianowicie to reklama internetowa SEO oraz PPC.

  SEO (Search Engine Optimization) to optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych. Metoda ta ma na celu poprawę widoczności strony w wyszukiwarce dla opisujących ją słów kluczowych. To długofalowe działania, których efekty można zauważyć po kilku tygodniach czy nawet miesiącach, ale ze względu na wysoką skuteczność i niski koszt są wybierane przez firmy bardzo chętnie.

  PPC (Pay Per Click) to forma rozliczenia za reklamę internetową, czyli płatność za kliknięcie, na przykład w link. Takie rozliczenia stosuje Google Ads (AdWords) – metoda promocji dostarczana przez Google. Dzięki niej można prezentować reklamę w oznaczonych boksach w wyszukiwarce i na współpracujących z nią stronach. Google Ads to reklama, która daje efekty widoczne od razu. Powiązana jest także ze słowami kluczowymi, więc możemy dotrzeć z nią do najbardziej zainteresowanych odbiorców.

 2. Social media marketing

  Druga propozycja dla firm, które chciałyby promować się w sieci skutecznie i tanio, to social media marketing. Ta reklama internetowa bazuje na mediach społecznościowych, które obecnie używane są przez ponad miliard osób na całym świecie. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Snapchat czy LinkedIn to tylko niektóre serwisy społecznościowe, które wykorzystywane są także w celach marketingowych.

  Reklama internetowa w mediach społecznościowych może być darmowa, gdy firma zdecyduje się na samodzielne prowadzenie swojej strony w takim serwisie.

  Można korzystać także z płatnych rozwiązań reklamowych, na przykład Facebook Ads, które pozwalają na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Jako że media społecznościowe dysponują rozbudowanymi bazami danych o swoich użytkownikach, przekaz reklamowy można skierować do osób, które stanowią idealną grupę docelową.

 3. E-mail marketing

  Na trzecim miejscu w naszym zestawieniu znalazła się reklama internetowa, która liczy sobie już kilkadziesiąt lat – to e-mail marketing, czyli przesyłanie wiadomości reklamowych za pomocą e-maili.

  Chociaż aktualnie wielu osobom e-mail marketing kojarzy się ze spamem, czyli niechcianymi wiadomościami, to warto jednak wskazać, że metoda ta może być także bardzo skuteczna i przy tym niedroga.

  Aby e-mail marketing osiągnął zamierzone cele, należy przekazywać odbiorcom interesujące, pomocne, aktywizujące wiadomości. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się newsletter, na który zapisujemy się samodzielnie – wtedy wiadomości są zamówione i ryzyko, że trafią do kosza, jest niższe. Konkursy, obniżki, bony rabatowe, informacje o nowościach – takie informacje w e-mailach do odbiorców na pewno pomogą w zwiększeniu sprzedaży.

Chcesz skorzystać z powyższych metod reklamy internetowej? Wybierz profesjonalistów w tej dziedzinie! Skorzystaj z pomocy Agencji Reklamowej Online Group z Krakowa.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: