Laserowe cięcie blach. Zalety i zastosowanie

  • 16.07.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Laserowe cięcie blach. Zalety i zastosowanie
Laserowe cięcie blach to metoda gwarantująca szybkie i precyzyjne zrealizowanie zamówienia. Co trzeba wiedzieć o tej technologii? Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy oferującej cięcie laserowe?

1.      Cięcie laserem blach – wszechstronność

2.      Cięcie laserowe metalu – sto procent precyzji

3.      Wycinanie laserowe – szybkość realizacji

 

Wycinanie laserowe, choć w porównaniu z innymi metodami jest stosunkowo nowa, już zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Zainteresowanie tą techniką oraz jej szerokie zastosowanie nie bierze się jednak znikąd. Oferuje bowiem liczne korzyści, a technologia, na której się opiera, umożliwia osiągnięcie dużej precyzji przy jednoczesnym znacznym skróceniu procesu produkcyjnego. Warto więc dowiedzieć się, na czym polega laserowe cięcie blach i inna obróbka z wykorzystaniem skupionej wiązki światła oraz jakie korzyści związane są z wykorzystaniem tej metody.

 

Cięcie laserem blach – wszechstronność

Precyzyjne cięcie blach laserem umożliwia wykonanie bardzo różnorodnych detali. Dzięki temu znajduje zastosowanie w najróżniejszych branżach. Z usług firm takich jak Fabryka 4x4  oferujących cięcie blach skupioną wiązką światła chętnie korzystają różnego rodzaju przedsiębiorstwa produkcyjne, warsztaty rzemieślnicze oraz klienci indywidualni. Jeśli chodzi o uniwersalność tej metody, dużym atutem okazują się też stosunkowo niskie koszty usługi przy niewielkich zamówieniach – pod tym względem cięcie blach, rur i profili laserem wypada dużo lepiej niż pozostałe, tradycyjne techniki.

 

Wycinanie laserowe w metalu – sto procent precyzji

Cięcie laserem jest cenione również ze względu na dużą dokładność, która przed wprowadzeniem tej techniki dostępna była wyłącznie przy produkcji ręcznej – i to tylko pod warunkiem, że zajmował się nią doświadczony specjalista. Z uwagi na doskonałą jakość wykonania elementów ciętych laserowo, mogą one być stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na niedociągnięcia lub brak precyzji – między innymi w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, w meblarstwie, produkcji i renowacji taboru kolejowego oraz w budownictwie.

 

Cięcie laserowe metalu – szybkość realizacji

W przeciwieństwie do metod opierających się na urządzeniach mechanicznych, cięcie laserowe umożliwia szybką realizację zlecenia – nawet, jeśli jego przedmiotem jest duża ilość detali. Z tego powodu laserowe cięcie blach chętnie wybierają firmy prowadzące działalność na dużą skalę. Jeśli szukasz wykonawcy takiego dużego zamówienia, wejdź na stronę firmy Fabryka 4x4 i dowiedz się więcej na temat usługi cięcia laserem blach, rur i profili oraz warunków współpracy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: