Szafy na wymiar – przechowywanie w najlepszym porządku

  • 02.08.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Szafy na wymiar – przechowywanie w najlepszym porządku
Lubisz ład w swoim domu? Jeśli tak, pomyśl o zakupieniu szafy na wymiar, w której utrzymanie porządku będzie jeszcze prostsze.

W sprzedaży można znaleźć obecnie pełną gamę różnych szaf w cenach już od około 100 złotych. Jeśli jednak szukasz takiej szafy, która będzie doskonale nadawała się do przechowywania i będzie je wręcz uławiała, pomyśl o zamówieniu modelu na wymiar. Szafy na wymiar to kapitalny wybór do każdego domu – z nimi utrzymanie porządku wśród swoich rzeczy nie będzie żadnym problemem.

Jeśli również mylisz o zakupieniu szafy na wymiar, sprawdź razem z nami najważniejsze informacje o tego typu meblach!

 

Szafa na wymiar – czyli jaka?

Szafy na wymiar to specjalny rodzaj szaf, które tworzone są według indywidualnego projektu. Mogą być to szafy wnękowe, czyli przeznaczone do zabudowania we wnękach lub na długość całego pomieszczenia, ale również mogą być to szafy wolnostojące.

Najczęściej szafy na wymiar wyposażone są w drzwi przesuwne, ale w zakład może wykonać dla klienta także szafy o innych konstrukcjach, na przykład z drzwiami rozwieranymi na boki czy drzwiami harmonijkowymi.

Fronty szafy na wymiar przygotowuje się z różnych rodzajów materiałów, na przykład z paneli laminowanych przypominających drewno, z luster, ze szkła, na przykład szkła mlecznego lub drukowanego czy też z materiałów naturalnych – drewna, rattanu, bambusa. Różne warianty frontów pozwalają na dopasowanie szafy do każdego stylu aranżacji wnętrza.

Gdy szafa ma posiadać drzwi przesuwne, wówczas osadza się je na specjalnych profilach, które umożliwiają płynne otwieranie i zamykanie mebla.

Wymiary oraz kształt szafy ustalane są indywidualnie z klientem, podobnie jak jej wygląd oraz wyposażenie. Dzięki temu szafa może być perfekcyjnie dopasowana zarówno do miejsca montażu, jak również do gustu i potrzeb zamawiającego.

Aktualnie szafy na wymiar może wykonać praktycznie każdy dobry zakład stolarski, który realizuje także innego rodzaju meble na zamówienie, na przykład meble kuchenne czy garderoby na wymiar.

 

Najważniejsze zalety szaf na wymiar:

  • dopasowana do miejsca montażu
  • pasuje do wnętrz nowoczesnych i klasycznie urządzonych
  • może pełnić dodatkowe funkcje, na przykład posiadać lustro, zasłaniać telewizor lub inne sprzęty
  • pozwala na dowolny wybór wyposażenia wewnętrznego, na przykład szafki, półki, wieszaki, kosze, organizery

 

Te wszystkie zalety powodują, że obecnie szafy na wymiar, w tym także szafy wnękowe są wybierane przez klientów tak często.

 

Jak wygląda proces wykonania szafy na wymiar?

Jeśli chcemy zdecydować się na szafy na wymiar, wówczas konieczny jest wybór dobrego zakładu stolarskiego, który będzie mógł wykonać zlecenie.

Pierwszy etap to konsultacje z klientem dotyczące wyglądu szafy, a także pobór wymiarów pod mebel. Pracownik firmy może wówczas zaprezentować klientowi katalog materiałów do wyboru i zasugerować najlepsze rozwiązania.

Na bazie informacji uzyskanych w trakcie pierwszego spotkania przygotowuje się projekt mebla. Stosuje się wówczas specjalne programy komputerowe, które pozwalają również na wykonanie wizualizacji.

Czas realizacji zamówienia na szafy na wymiar wynosi najczęściej od około 2 tygodni do 1 miesiąca w zależności od projektu. W niektórych przypadkach realizacja zamówienia może trwać dłużej.

Gdy szafa jest już gotowa, wówczas pracownicy zakładu stolarskiego przywożą ją na miejsce i przeprowadzają profesjonalny montaż.

 

Gdzie można zamówić szafę na wymiar?

Obecnie szafy na wymiar, w tym także szafy przesuwne wykonuje wiele zakładów stolarskich na terenie całego kraju. Ich adresy można znaleźć również przez internet.

W Krakowie kompleksowe usługi w tym właśnie zakresie oferuje firma Wood Works Studio, która specjalizuje się w realizacji różnorodnych mebli na wymiar, które dopasowane są w pełni do życzeń klientów.

Szafy wnękowe oraz inne rodzaje szaf wykonanych przez Wood Works Studio można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://woodworks-studio.pl/realizacje/szafy-wnekowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy i jej przykładowymi realizacjami!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: