Jakie symptomy świadczą, że powinieneś zmienić pracę?

  • 17.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie symptomy świadczą, że powinieneś zmienić pracę?
Jeśli obecna praca przestała sprawiać radość i być dla Ciebie wyzwaniem, czas coś zmienić. Być może drobne zabiegi przywrócą Ci zadowolenie z obecnej pracy. Jednak istnieje kilka objawów, które niezawodnie świadczą o tym, że czas rozglądać się za nowym pracodawcą.

Znudzenie pracą

Jeżeli przez dłuższy czas wykonujesz tę samą, monotonną pracę może ogarnąć Cię znudzenie. Być może uda Ci się zwalczyć je poprzez urozmaicanie dnia. Jednak jeżeli praca nuży Cię i nudzi, a wszelkie próby zmiany nie przynoszą zadowalających efektów, czas poszukać innego zajęcia, które lepiej będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Brak możliwości rozwoju

Być może w Twojej pracy przestajesz się rozwijać i czujesz, że pracodawca nie jest zainteresowany inwestowaniem w szkolenia lub warsztaty, poszerzające kompetencje pracowników. Taka sytuacja może stanowić przesłankę do rozglądania się na Pracuj.pl w poszukiwaniu miejsca bardziej odpowiadającego Twoim ambicjom i potrzebie rozwoju. Są firmy, w których nie ma jasno określonej ścieżki awansu lub istnieją niewielkie realne szanse na rozwój zawodowy. Jeśli pracujesz w jednej z nich i nie zadowala Cię taki stan rzeczy, koniecznie rozważ zmianę. Pozostanie w takim miejscu może w krótkim czasie spowodować wypalenie zawodowe.

Mobbing

Mobbing jest patologicznym zjawiskiem, którego źródłem może być Twój przełożony lub pozostali współpracownicy. Jeżeli doświadczasz złego traktowania, poniżania, przemocy fizycznej lub psychicznej w pracy, pomyśl o zmianie pracy.

Brak poczucia bezpieczeństwa

Jeżeli sytuacja w przedsiębiorstwie się pogorszyła i przyszłość firmy, która Cię zatrudnia jest niepewna, warto rozglądać się za innym miejscem pracy. Niepewność odnośnie swojego miejsca pracy istotnie wpływa na nastrój pracowników. W obliczu grożących redukcji etatów może zapanować wyjątkowo ciężka atmosfera. Aby uniknąć wynikającego z braku poczucia bezpieczeństwa stresu, podejmij działanie w kierunku znalezienia bardziej stabilnego pracodawcy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: