Wypożyczalnia strojów w Krakowie

  • 19.08.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wypożyczalnia strojów w Krakowie
Bale przebierańców najczęściej kojarzone są z imprezą z dzieciństwa. Wtedy to wiele roczników miało okazję bawić się na wielu maskaradach. Zazwyczaj w trakcie tych kilku tygodni, na jakie przypada okres karnawału, organizowane są wszelakie imprezy przebierane. Domeną tego wydarzenia jest chęć wspólnej zabawy i oderwania od codziennych obowiązków. Ludzie mają skłonności do kreowania nowych postaci, grania różnych roli, udawania kogoś, kim nie są. Dlatego też, choć bale kostiumowe najpopularniejsze są wśród dzieci, pozostają cenione także przez dorosłych.

W obecnych czasach szukamy coraz to nowszych okazji do przebierania i świętowania. Kostiumy zakładane są przez nas nie tylko na bale, ale i inne okazje, takie jak Juwenalia, Halloween, Andrzejki, Sylwester, wieczory panieńskie bądź kawalerskie czy urodziny. Ogrom różnej maści strojów i kostiumów oferuje profesjonalna wypożyczalnia https://strojeprzebrania-krakow.pl/.

Zapoczątkowanie karnawału w Polsce

Zwyczaj karnawału jest ściśle związany z polskim rokiem obrzędowym. Za jego początek uważa się Święto Trzech Króli, które przypada na 6 stycznia. Jego zakończeniem jest Środa Popielcowa. Czas ten nazywany był zapustami, podczas których organizowano wystawne przyjęcia, huczne tańce, pochody oraz przyrządzano uczty. Jak podają źródła historyczne, pierwsze tego rodzaju wydarzenie odbyło się prawdopodobnie na krakowskim Wawelu. W maskaradach mógł uczestniczyć każdy, niezależnie od pochodzenia. Powstałe okoliczności sprzyjały brataniu się różnych stanów, a wszystko to za przyczyną strojów i masek. Do najbardziej popularnych przebrań ówczesnych czasów należały stroje zwierząt: niedźwiedzia, żurawia, bociana, kozy czy turonia. Z czasem nowe ery historyczne otworzyły wiele możliwości. Przyjęcia aranżowane były z inicjatywy literatów i artystów. Przyświecał im cel charytatywny. Najsłynniejszymi imprezami XX wieku były Bale Dziennikarzy, Bale Prasy oraz Bal Klubu Automobilnego w Krakowie. Współcześnie najbardziej widowiskowe bale kostiumowe odbywają się między innymi w Rio de Janeiro, w Wenecji czy Londynie.

Jak wygląda karnawał w Krakowie?

Kraków jest miastem, w którym równie hucznie obchodzony jest karnawał. Ze względu na bardzo dużą ilość studentów zamieszkujących to miasto, organizowane są liczne imprezy przebierane. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści przybyli do Krakowa mają do wyboru szeroki wachlarz zabaw o zróżnicowanej tematyce i klimacie. Miejsce, z uwagi na wyjątkową atmosferę w okresie karnawału jest bardzo chętnie odwiedzane przez przybyszów z Polski i zza granicy. Popularne jest organizowanie Parady Karnawałowej, w której udział biorą aktorzy i specjalnie stworzone postaci, związane z karnawałowymi tradycjami.

Lokalne imprezy przebierane

Oprócz corocznych bali karnawałowych, w ciągu roku organizowanych jest wiele innych imprez przebieranych. Jednym z najpopularniejszych wydarzeń, na które młodzi chętnie zakładają kostium, jest studenckie święto, zwane juwenalia. Bez wątpienia jest ono kojarzone z barwnymi strojami uczestników, które można dostrzec w korowodzie przemierzającym ulice Krakowa. Imprezowicze z roku na rok decydują się na coraz to odważniejsze stylizacje. W mieście można zauważyć młodzież w samodzielnie wykonanych, jak również nieco bardziej wyszukanych strojach. Ten czas spędzony na błogiej zabawie potrafi zachwycić szaleństwem, energią i spontanicznością.

Ogromne kontrowersje wśród mieszkańców Krakowa budzi organizowanie imprez Halloweenowych. Większość mieszkańców uważa to święto za pogańskie. Mimo wielu sprzecznych opinii, młodzi obchodzą dzień duchów z ogromną przyjemnością. Wówczas mogą przyodziewać stroje zjaw, upiorów czy wampirów, a przy okazji zbierać ulubione słodycze. W końcu najważniejsza jest dobra zabawa! Ostatnimi czasy popularne stało się obchodzenie Balu Wszystkich Świętych czy Jasełka. To czas, w którym dzieci przebierają się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Kostiumy religijne pozwalają na głębsze zapoznanie się z życiem postaci, w którą wcieli się maluch. Obojętnie, którą opcję wybierzemy, liczy się miłe spędzenie czasu.

alt=”strój świętego znajdujący się w asortymencie Wypożyczalni Strojów w Krakowie”

Skąd wziąć strój?

Niewątpliwie, każdy z uczestników imprezy przebieranej chce wyglądać oryginalnie, a zarazem zjawiskowo. W związku z tym przygodę należy rozpocząć poszukiwania kostiumu, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli jesteśmy kreatywni, możemy wykonać przebranie samodzielnie. Wystarczą nasze zdolności manualne i umiejętność szycia. Niestety, nie każdy jest w stanie wykonać kostium własnoręcznie. Wówczas na pomoc przychodzą nam wypożyczalnie strojów. Firmy tego rodzaju można znaleźć niemal w każdym mieście, a ich oferta jest na tyle rozbudowana, że znalezienie odpowiedniego przebrania nie powinno stanowić problemu. W asortymencie z pewnością znajdziemy stroje historyczne, filmowe, postaci z bajek, zwierząt, a także różnorakie dodatki i akcesoria potrzebne do uświetnienia naszego wyglądu. Należy zaznaczyć, iż w większości wypożyczalni możemy spotkać się z przebraniami dla dzieci i dorosłych. Jest to spore udogodnienie, szczególnie, gdy wybieramy się na imprezę całą rodziną.

Szeroki wybór różnego rodzaju przebrań i kostiumów oferuje profesjonalna Wypożyczalnia Strojów w Krakowie. To wyjątkowe miejsce sprzyja zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przebrania, które znajdują się w asortymencie sklepu są dostosowane na każdą okazję. Każdy strój został starannie wykonany, z myślą o tańcach i dobrej zabawie. Kostiumy są bogate w wyraziste i nasycone kolory, wzory oraz akcesoria. Z pewnością zostaną zauważone przez każdego uczestnika imprezy!

alt=”klasyczny strój krakowski”

Dlaczego warto wypożyczyć przebranie w Wypożyczalni Strojów w Krakowie?

  • Wypożyczalnia posiada szeroki wachlarz kostiumów i przebrań dla dzieci, dzięki czemu możesz spełnić nawet najbardziej wygórowane marzenie swojej pociechy!
  • Przebrania zostały stworzone na miarę każdej imprezy.
  • Przy wyborze dowolnego przebrania, możesz liczyć na moc magicznych akcesoriów, tj. peruki, różdżki czy korony.
  • Firma proponuje szereg niekonwencjonalnych strojów.
  • Niezależnie od tematyki imprezy, kostiumy znajdujące się w ofercie Wypożyczalni Strojów w Krakowie potrafią dodać pewności siebie i podkreślić nasze cechy charakteru.
  • Kostium może przybierać różnorodną tematykę i formę. Będzie doskonałą opcją zarówno na kameralne przyjęcie, jak i huczny bal przebierańców.
  • Pracownicy zadbają o Twoją charakteryzację i dopasują ją do Twoich indywidualnych potrzeb, tak byś mógł w spokoju oddać się innym zajęciom.

Podsumowanie

Tradycje związane z przebieraniem są silnie zakorzenione w naszym kraju, a okazji do założenia kostiumu jest bardzo dużo. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas wcielając się w wykreowaną postać chce poczuć się oryginalnie i wyjątkowo. W tym pomoże nam Wypożyczalnia Strojów w Krakowie. Szeroki asortyment sklepu i doświadczona kadra pracownicza umożliwią nam stworzenie niepowtarzalnej kreacji!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: