Czy kurs programowania dla dzieci to dobry pomysł na zajęcia popołudniowe?

  • 09.09.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czy kurs programowania dla dzieci to dobry pomysł na zajęcia popołudniowe?
Tytułowe pytanie coraz częściej pojawia się na różnego rodzaju forach, grupach parentingowych, czy podczas rozmów zatroskanych o przyszłość dziecka rodziców. Na temat tego, czy kurs programowania dla dzieci to dobry pomysł można napisać bardzo dużo, zachęcając kolejnych rodziców do spróbowania. Jednak nie chodzi o to, aby mówić o teoretycznych założeniach. Ważne są fakty i praktyka — a jak ona wygląda?

Dlaczego kurs programowania dla dzieci w Zaprogramowani.com?

Kadra specjalistów.

Nasze warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży to wyjątkowe zajęcia prowadzone nie przez nauczycieli informatyki, ale zapalonych programistów realizujących się w życiu zawodowym, a jednocześnie chcących przekazywać swoją pasję najmłodszym. W ten sposób kodowanie dla dzieci w Zaprogramowani.com, nie jest powtarzającym się rokrocznie materiałem, ale ciekawą, ciągle rozwijającą się przygodą, bazującą na nowościach rynkowych, zmieniających się prognozach i podstawach.

kurs

Rozwój kreatywności.

Wiemy, że młodzi słuchacze przychodząc na nasze kursy mają swoją wizję tego, czym jest programowanie i co chcą z nabytymi umiejętnościami robić. Dlatego nie narzucamy im odgórnie przypisanych celów, ale dajemy możliwość tego, aby sami wypracowali świadomość tego, do czego potrzebne jest im programowanie i co chcą tworzyć. Warsztaty programowania dla dzieci prowadzone są według modelu nauczania opartego o myślenie projektowe. Podczas lekcji dzieci są stawiane przed problemem i tylko od nich zależy w jaki sposób osiągną cel oraz to, jak ten cel będzie wyglądał. Wspomaga to rozwój wyobraźni, kreatywność, logiczne myślenie i planowanie.

Praca w grupie.

Nasze zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży prowadzone są w grupach, o ściśle ograniczonej liczbie uczestników. Dzięki temu słuchacz ma możliwość poznania smaku pracy w zespole, a jednocześnie jest też prowadzony indywidualnie przez nauczyciela. Zajęcia takie pozwalaj dzieciom na zapoznanie się różnymi punktami widzenia, poprawiają pewność siebie, dając najmłodszym śmiałość do proponowania swoich rozwiązań, dzielenie się pomysłami, ale i uczą słuchania innych i przyjmowania konstruktywnej krytyki.

kurs

Nauka języka.

Pomimo tego, że pierwsze języki kodowania są często przekładane na język polski, zdajemy sobie sprawę z tego, że w późniejszym okresie będzie potrzebna znajomość języka angielskiego, na którym bazuje olbrzymia większość programów i aplikacji. Uczęszczając na nasze zajęcia, słuchacz ma możliwość poznania podstaw języka angielskiego, jak i bardziej specjalistycznego i branżowego słownictwa wykorzystywanego w późniejszej programistycznej pracy.

Co jeszcze oferują warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w zaprogramowani.com?

Naszym celem jest ogólna dostępność dla większości, jeśli nie wszystkich dzieci. Dlatego prowadzimy zajęcia w 25 miastach Polski, oferując najwyższej klasy zajęcia z programowania za niewielką cenę.

kurs

Zdajemy sobie sprawę z ciągłego braku czasu zarówno dzieci, jak i rodziców w XXI wieku. Z tego powodu nasz kurs programowania dla dzieci odbywa się w klasach mających pełne wyposażenie dydaktyczne i sprzętowe. W ten sposób dzieci nie tracą czasu na specjalny dojazd ze swoim sprzętem. Ponadto nasze zajęcia to 90 minut tygodniowo, gdzie w skondensowanej, ale łatwo przyswajalnej formie przekazujemy najważniejsze informacje. Dzięki temu dziecko nie musi poświęcać na naukę kodowania wielu popołudni, a jednocześnie jest usatysfakcjonowane kolejnymi lekcjami.

Sprawdź warsztaty programowania dla dzieci w Tarnowie, więcej na stronie https://tarnow.zaprogramowani.com

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: