Kariera – na czym ją oprzeć?

  • 11.09.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kariera – na czym ją oprzeć?
Kariera zawodowa powinna mieć solidne i stabilne fundamenty, które z czasem nie runą, lecz pozwolą nam na dalszy rozwój. Warto zadbać o nie już na etapie kształcenia tak, aby móc dostosować je do zmian związanych m.in. z sytuacją na rynku pracy.

Elastyczność

Elastyczność powinna stanowić rdzeń naszej kariery. Dotyczy to zarówno możliwości adaptacji do zastanej sytuacji np. konfliktu bądź kryzysu w pracy, jak i zmian związanych ze środowiskiem branżowym. Dzięki temu niestraszne będzie nam przekwalifikowanie się, a wszelkie nowinki będziemy bardzo szybko chłonąć i wdrażać w nasze działania. W ten sposób staniem się niezastąpionymi pracownikami, którzy gotowi są nawet na zmianę wieloletniego stanowiska.

Pasja

By móc wspinać się po szczeblach kariery potrzebny jest odpowiedni motor napędowy. Może nim być m.in. pasja, którą wykonujemy z satysfakcją. Dzięki niej rozwijamy się szybciej i chętniej, zwłaszcza z branży, którą sobie upodobaliśmy. Kwalifikacje zdobywane dzięki pasji są o wiele bardziej przydatne, gdyż wiedza poszerzana z przyjemności jest używana częściej i chętniej. Im bardziej niszowe hobby bądź zainteresowanie, tym mamy większą możliwość zostać bardziej pożądanym ekspertem.

Inspiracja

Skonkretyzowana kariera oparta jest na inspirującym człowieku bądź wydarzeniu, do którego dążymy. Stawiane w ten sposób cele są bardziej osiągane, a my wykształcamy w sobie odpowiednią motywację. Może wzorować się zarówno na idolu muzycznym, jak i wiekopomnym wydarzeniu w dziejach ludzkości, które chcemy powtórzyć. Co więcej, wiedza  zdobywana poprzez inspirację zostaje z nami na dłużej. Sam zaś proces inspirowania się czy nawet naśladownictwa może pomóc nam w niektórych zawodach, zwłaszcza artystycznych. Praca tam polega bardzo często na głębokiej inspiracji tym, co już pojawiło się w naszej kulturze. Oczywiście z odpowiednią dozą subiektywnej ekspresji i autonomiczności.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: