Indiańska wioska - czy można ją znaleźć w Polsce?

  • 16.10.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Indiańska wioska - czy można ją znaleźć w Polsce?
Indiańskie wioski to miejsca związane z początkami osadnictwa w Ameryce Północnej. Oryginalne wioski Indian były obszarami zamieszkiwanymi przez rdzennych mieszkańców Ameryki. W obecnych czasach zachowały się jedynie nieliczne tego typu miejsca, funkcjonujące w większości w charakterze rezerwatów.

Współcześni Indianie zamieszkują dziś miasta i wioski zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Kanadzie. Jednak oryginalne wioski indiańskie po dziś dzień pozostały barwną pamiątką dawnych czasów. Niejeden z nas marzy o tym, by choć raz znaleźć się w takim miejscu i poczuć niezwykły klimat prawdziwej wioski zamieszkiwanej przez Indian. Jednak nie każdy, a właściwie zdecydowana mniejszość może pozwolić sobie na podróż na inny kontynent. Czy istnieje zatem jakiś sposób, by spróbować życia Indian nie wyjeżdżając z Polski? Ależ oczywiście, że tak! Od jakiegoś czasu na terenie naszego kraju powstają coraz to nowe wioski indiańskie, stanowiące nie lada atrakcję dla dzieci i dorosłych. Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do wioski indiańskiej? Która wioska indiańska w Polsce jest najciekawsza? Zapraszamy w niezwykłą podróż do krainy zamieszkiwanej przez kolorowy lud Indian.

indiańska wioska westerncamp

Co można zobaczyć w wiosce indiańskiej?

Najbardziej charakterystycznym elementem wioski indiańskiej są oczywiście tipi. Są to specyficzne namioty, które w dawnych czasach służyły rdzennym mieszkańcom Ameryki za schronienie. Odwiedzając wioskę indiańską można zaznajomić się z kulturą i zwyczajami Indian oraz poczuć jedyny w swoim rodzaju niezwykły klimat miejsca tak bardzo związanego z historią Ameryki. Wioski indiańskie w Polsce cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Część z nich funkcjonuje w charakterze muzeów, w których można znaleźć przedmioty i akcesoria na co dzień używane przez prawdziwych Indian. W niektórych sztucznych wioskach indiańskich organizowane są ponadto zabawy i konkursy, co stanowi świetną atrakcję dla wycieczek szkolnych i innych grup zorganizowanych. Jednak nie to jest w tym wszystkim najbardziej niezwykłe. Niektóre wioski indiańskie umożliwiają odwiedzającym spędzenie nocy w najprawdziwszym tipi! Gdzie można czegoś takiego doświadczyć? Czytaj dalej!

Najbardziej niezwykła wioska indiańska w Polsce

Absolutnym numerem jeden w kategorii miejsc związanych z kulturą Indian jest Westerncamp Resort. To jedyny w swoim rodzaju obiekt noclegowy, który w całości został zaaranżowany w klimacie prawdziwego miasteczka rodem z amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Położony w niewielkiej miejscowości Zator, Westerncamp Resort przyciąga gości z najdalszych zakątków Polski. Tylko tutaj goście mają niepowtarzalną możliwość spędzenia nocy w namiotach rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Jednak to nie wszystko, co przygotowali dla swoich gości właściciele tego niezwykłego obiektu. W Westerncamp Resort możemy zdecydować się na nocleg zarówno w tipi, jak i w tradycyjnym wozie kowbojskim. Całości dopełniają urocze drewniane domki, wyposażone w komfortowo urządzone pokoje i prywatne łazienki. Każdy kto choć raz był gościem tego niezwykłego miejsca wie, że próżno szukać czegoś takiego w innych miejscach w kraju!

Rezerwacja miejsc

Ze względu na duże zainteresowanie, w Westerncamp Resort najlepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji. Obiekt oferuje swoim gościom aż 600 miejsc noclegowych! Oprócz nich na terenie obiektu znajduje się kapitalnie zaaranżowana strefa rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu. Naszym zdaniem nie ma lepszego miejsca na nocleg w Małopolsce niż Westerncamp Resort.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: