Poznaj drewniane nowości w Energylandii!

  • 23.10.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Poznaj drewniane nowości w Energylandii!
Sezon 2019 zaowocował kolejnymi nowościami w Energylandii. Organizatorzy dbają o to, aby co roku pojawiały się nowe atrakcje. Teren wesołego miasteczka rozrasta się do imponujących rozmiarów – po otwarciu najnowszej strefy tematycznej obszar zajmowany przez Park Rozrywki Energylandia rozciąga się już na powierzchni 35 hektarów! Właściciele Energylandii wcale nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Na kolejne lata planowane są dalsze inwestycje, których celem jest powiększenie parku rozrywki do spektakularnych 150 hektarów. Zobaczmy, co nowego pojawiło się w tym roku.

Drewniane nowości

Od lipca 2019 roku odwiedzający mogą bawić się w nowo otwartej, piątej już strefie tematycznej. Do dotychczasowych części Parku Rozrywki Energylandia, czyli Bajkolandii, Strefy Familijnej, Strefy Ekstremalnej i Water Park, dołączyła kolejna zaskakująca strefa utrzymana w wyjątkowym klimacie. Mowa oczywiście o Smoczym Grodzie, czyli miejscu, którego aranżacja i klimat nawiązuje do najlepszych powieści i filmów fantasy. Spacerując po Smoczym Grodzie możemy poczuć się jak w najprawdziwszym średniowiecznym miasteczku. Pełno tu tajemniczych zakamarków, wąskich uliczek oraz budynków wykończonych kamieniem i drewnem. Niezwykły nastrój podkreśla również muzyka, której dźwięki otaczają nas z każdej strony, przenosząc nas w krainę czarów i magii. Na terenie Smoczego Grodu mamy okazję skorzystać z wyjątkowo oryginalnych atrakcji o których więcej napiszemy niżej. Dodatkowo strefę wzbogacają liczne restauracje i bary oraz sklepy z pamiątkami, których wygląd nawiązuje do poszczególnych atrakcji. Nie mogło tu również zabraknąć niezwykłych pokazów i widowisk. Podczas występów możemy zobaczyć popisy najlepszych iluzjonistów i zawodowych aktorów.

energylandia.pl

Zadra (numer atrakcji: 154)

Otwarcie Zadry sprawiło, że Energylandia stała się kolejnym rekordzistą w skali świata. Przejażdżka Zadrą przyprawia o szybsze bicie serca, a wrażeń z jazdy nie można przyrównać do niczego innego. Ta niesamowita kolejka oparta jest na konstrukcji hybrydowej: do zbudowania szkieletu użyto drewna, znów tor jezdny i najwyższy element skonstruowany jest ze stali. Zadra zachwyca nie tylko wrażeniami z jazdy, lecz również samym wyglądem. Stając przed tym gigantycznym roller coasterem mamy wrażenie, że jesteśmy mali niczym ziarno grochu.

Dragon Adventure (numer atrakcji: 153)

Dragon Adventure to atrakcja, jakiej jeszcze w Energylandii nie było! To kolejka widokowa zaprojektowana tak, by jak najlepiej oddawała klimat świata fantasy. W trakcie przejażdżki wsiadamy do niezwykle klimatycznych wagoników, które poruszają się po wyznaczonym torze w samym centrum Smoczego Grodu. Przejażdżka Dragon Adventure to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, a także doskonała okazja do zrobienia zdjęć i pamiątkowych filmów.

Draken (numer atrakcji: 155)

W Smoczym Grodzie nie mogło zabraknąć również czegoś dla najmłodszych. Draken to kolejka, która zabierze nas w podróż po średniowiecznym miasteczku i pozwoli nam zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. Wygląd atrakcji jest naprawdę nieziemski – to coś, co zdecydowanie warto zobaczyć! Draken jest kolejką górską dla całej rodziny. Mogą nią jeździć zarówno dzieci, jaki i dorośli. Atrakcja dostępna jest już dla dzieci od 2. roku życia! Maluchy mogą jeździć Drakenem pod opieką dorosłych. To fantastyczna przygoda dla każdego, kto chce przenieść się w krainę baśni i marzeń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: