Kochasz kwiaty? Pomyśl o zawodzie florysty!

  • 21.02.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kochasz kwiaty? Pomyśl o zawodzie florysty!
Delikatne stokrotki, a może przyciągające wzrok lilie? Wszystkie kwiaty są piękne i unikatowe. Jeśli także za nimi przepadasz i szukasz pomysłu na biznes, pomyśl o założeniu własnego zakładu florystycznego!

Florysta to osoba, która zajmuje się florystyką. Jest to dziedzina botaniki, która skupia się układaniu kwiatów w różne, efektowne kompozycje. Inaczej florystyka nazywana jest także bukieciarstwem. Dzisiaj, podobnie jak przed laty, zapotrzebowanie na kwiaty nie maleje. Są one używane jako dekoracje na rozmaite okazje. W związku z tym założenie biznesu w tej branży także może być strzałem w dziesiątkę dla każdego, kto pasjonuje się pięknymi kwiatami!

Jak zostać florystką?

Aktualnie działają szkoły, w których można zdobyć wykształcenie w kierunku florysta Kraków - https://faber.edu.pl/szkoly/szkoly-policealne/florysta/ to jedno z miast, gdzie można zapisać się na takie właśnie zajęcia. Podczas takich zajęć uczestnicy dowiadują się więcej na temat różnych gatunków kwiatów, a także uczą się, jak można przygotowywać z nich rozmaite kompozycje, na przykład wiązanki, bukiety, stroiki, wieńce czy girlandy. Zajęcia w kierunku florystycznym są prowadzone najczęściej w formie zaocznej. To propozycja dla osób, kore już teraz pracują, ale chciałyby zdobyć dla siebie nowy zawód. Zjazdy odbywają się wtedy najczęściej raz na dwa tygodnie lub w innych uzgodnionych terminach.

Co może oferować zakład florystyczny?

Florysta pracować może zarówno na kwiatach żywych, jak również może przygotowywać efektowne kompozycje z kwiatów sztucznych. Może też uzupełniać je o inne efektowne dodatki, na przykład o celofany, papiery, wstążki, dekoracje drewniane czy metalowe. W zakładzie florystycznym florysta może przygotowywać dla swoich klientów różnorodne kompozycje, stosując także indywidualnie dopasowane materiały florystyczne. To zarówno bukiety na ważne okazje, na przykład na śluby, jak również dekoracje świąteczne czy też wieńce pogrzebowe. Zakłady te zajmują się też dekoracją wnętrz kwiatami, na przykład na wesela. Współczesne bukieciarstwo to naprawdę bardzo szeroka dziedzina dająca niemalże nieograniczone możliwości!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: