Hotelowe łóżko w Twoim domu, czyli łóżko kontynentalne. Zobacz, co musisz o nim wiedzieć!

  • 26.03.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Hotelowe łóżko w Twoim domu, czyli łóżko kontynentalne. Zobacz, co musisz…
Wysokiej klasy hotel, szczególnie zadba o kwestię wygodnego snu, gdyż jak wykazują badania, to właśnie przez ten pryzmat w pierwszej kolejności oceniamy hotel. Skorzystaj z ich doświadczenia i wybierz równie wygodne łóżko do swojej sypialni! Zobacz czym będzie się charakteryzowało wygodne łóżko kontynentalne.

Wysokiej klasy hotel, szczególnie zadba o kwestię wygodnego snu, gdyż jak wykazują badania, to właśnie przez ten pryzmat w pierwszej kolejności oceniamy hotel. W myślach sami odpowiadamy sobie na pytanie „Jak Ci się spało?”. Na takiej samej zasadzie oceniamy restauracje, tylko tam pada pytanie „Jak Ci smakowało?”. Oczywiście na tę odpowiedź wpływa wiele czynników, ale w kontekście snu dominującym  elementem jest komfort oraz wrażenia wizualne. Hotele mając tę wiedzę, najczęściej stawiają na łóżka kontynentalne zwane również hotelowymi. Ten rodzaj łóżek, jeszcze kilka lat wstecz nie występował w sklepach meblowych, gdyż były to modele ekskluzywne.  

Budowa łóżka kontynentalnego

Na cenę łóżka kontynentalnego przede wszystkim wpływa jego budowa oraz użyte do produkcji komponenty. Współcześnie dostępność składowych komponentów jest o wiele większa, co przełożyło się na niższą cenę oraz większą dostępność tych modeli. A z czego dokładnie składa się łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to wielowarstwowa konstrukcja, którą tworzy:

skrzynia. W tym miejscu, w większości modeli łóżek kontynentalnych, występuje pojemnik na pościel. To świetne rozwiązanie, gdyż zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania oraz kilka dodatkowych centymetrów wysokości.

materac sprężynowy. Wygodne łóżko powinno posiadać materac sprężynowy, który zadba o prawidłowe podparcie kręgosłupa w trakcie snu. W zależności od modelu materac może posiadać sprężyny kieszeniowe lub bonellowe. Dodatkowo materac sprężynowy może posiadać warstwę pianki.

materac nawierzchniowy. Ostatnim elementem konstrukcji jest materac nawierzchniowy, który składa się z warstwy pianki. Dba on o to, by nasze ciało w trakcie snu było zrelaksowane i odprężone.

kontynentalne

Zalety i wady łóżka

 

Dwie największe zalety łóżka kontynentalnego zostały już wymienione. A mianowicie imponująca budowa łóżka, która składa się z kilku warstw oraz komfort, który uzyskaliśmy dzięki nim. Warto jednak podkreślić estetykę tych łóżek. Łóżka kontynentalne to modele tapicerowane, dostępne w szerokiej palecie kolorów i tkanin. Decydują się na łóżko w tkaninie pluszowej: welurowej, velvetowej zyskujesz efekt przytulności. A wybierając model w intensywnych kolorach, takich jak zieleń, granat, bordo, żółty czy czerwony zyskujesz prawdziwe ożywienie w pomieszczeniu. Łóżka kontynentalne to również doskonałe miejsce do wieczornego czytania książek, gdyż często posiadają wysokie i miękkie wezgłowia, udekorowane przeszyciem lub pikowaniem.

Choć łóżkom kontynentalnym przypisuje się zazwyczaj same zalety, to może ono mieć także dwie wady. Pierwsza z nich to większy gabaryt łóżka, który może nie sprawdzić się w małych sypialniach. Łóżko kontynentalne może sprawić, że sypialnia stanie się przytłoczona. Drugą wadą tego rodzaju łóżek może być cena. Cena łóżek kontynentalnych dwuosobowych zaczyna się od ponad 1300 zł, gdy tradycyjne łóżka tapicerowane można kupić już od 650 zł.

lozko kontynentalne

Łóżka kontynentalne w różnych stylach

Duże zainteresowanie łóżkami kontynentalnymi przyczyniło się do powstania  łóżek w różnych stylach. Pierwszą nasuwającą się myślą jest zdecydowanie łóżko kontynentalne w stylu glamour. Te modele posiadają bardzo dekoracyjne wezgłowia, często z zaokrąglonymi elementami. Ten styl łóżka najlepiej komponuje się z welurowymi lub velvetowymi tkaninami.

 

lozko kontynentalne koay plus box

Jeśli jednak bardziej przemawiają do Ciebie łóżka w nowoczesnym stylu, to wybierz model z prostym wezgłowiem, ozdobionym dekoracyjnym przeszyciem.  W tym modelach oprócz welurów i velvetów występują tradycyjne tkaniny tapicerskie, które cechują się dużą wytrzymałością na tarcie oraz płowienie.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: