Jak wygląda produkcja dla przemysłu automotive?

  • 14.04.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygląda produkcja dla przemysłu automotive?
Przemysł automotive, czyli motoryzacyjny, jest jednym ze szczególnie wymagających – od dobrego wykonania części i ich montażu zależy nie tylko jakość samochodów, ale także bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego podczas produkcji dla przemysłu samochodowego konieczna jest najwyższa dbałość o szczegóły, od fazy wczesnego projektu aż po montaż gotowych samochodów.

Montaż i produkcja części samochodowych – różne zadania, różne fabryki

Warto wiedzieć, że produkcja dla przemysłu samochodowego jest długim procesem, a jeden samochód często powstaje w kilku fabrykach. Część z nich jest odpowiedzialna za wykonanie części i podzespołów, a w innych składa się te części razem, by powstał końcowy produkt. By tak złożony proces przebiegał sprawnie, potrzebne jest przede wszystkim precyzyjne wykonanie wszystkich części. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych obrabiarek CNC i stałej kontroli jakości. Ważne jest też, by urządzenia były odpowiednio skalibrowane, a komputery – dobrze zaprogramowane. Czuwa nad tym zespół pracowników, którzy dbają o cały proces, a w razie konieczności dokonują odpowiednich poprawek.

Produkcja dla przemysłu automotive w Polsce

W Polsce istnieją nie tylko fabryki, w których składa się samochody z gotowych części, ale także firmy zajmujące się produkcją części dla przemysłu samochodowego. Jedną z nich jest https://sbg.barosz.pl/produkty/automotive. Części, które produkowane są w takich fabrykach to wszelkiego rodzaju elementy wymagające idealnej precyzji – a więc fragmenty silników, układy zawieszenia czy hamulcowe. Stałym elementem produkcji dla przemysłu samochodowego jest nie tylko obróbka metalu, ale także odpowiednie oznakowanie części – często wykonywane laserowo, a także kontrola jakości. Trzymanie się rygorystycznych procedur i norm zapewnia dobre działanie wszystkich układów, a przede wszystkim – bezpieczeństwo. Dlatego produkcja dla przemysłu samochodowego wymaga kosztownej infrastruktury, odpowiednich certyfikatów i stałej konserwacji maszyn.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: