Aquapark – idealne miejsce na letni wypoczynek dla całej rodziny

  • 11.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Aquapark – idealne miejsce na letni wypoczynek dla całej rodziny
Wielu z nas bez bliskiej obecności chłodnej wody nie wyobraża sobie lata oraz spędzenia wakacyjnego urlopu. Nie oznacza to jednak, że za każdym razem, kiedy chcemy ochłodzić się w wodzie i popływać w czymś większym niż przydomowy basen, musimy wyjeżdżać nad morze lub jezioro. Podobne atrakcje, a często nawet i lepsze, znajdziemy bowiem w mieście. Mieszkańcy Krakowa dla relaksu oraz wypoczynku nad wodą mogą bowiem odwiedzić nowoczesny aquapark, który idealnie sprawdzi się na miejsce rozrywki dla całej rodziny.

Aquaparki i ich atrakcje dla dzieci i dorosłych

Aquaparki to specjalnie zaprojektowane miejsca, w których znajdziemy baseny kąpielowe i różnej wielkości i głębokości. Zaletą tych miejsc, którą zdecydowanie górują nad morzem oraz jeziorami, jest jednak przede wszystkim woda. Aquaparki oferują bowiem krystalicznie czystą oraz w pełni bezpieczną wodę, która idealnie nadaje się zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, w tym także niemowląt. Regularnie wykonywane badania parametrów wody oraz jej ozonowanie sprawia, że kontakt z nią nie powoduje podrażnień skóry oraz jest w pełni bezpieczny także dla alergików.

Aquaparki, poza czystą oraz przebadaną wodą oferują nam jednak znacznie więcej. Do ich najważniejszych atrakcji należą zjeżdżalnie, które przeznaczone są głównie dla osób już umiejących pływać. Ze zjeżdżalni mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, a ich zróżnicowana długość oraz forma pozwala wybrać rozwiązania dostosowane do wieku oraz umiejętności odwiedzających aquaparki.

Dodatkowymi atrakcjami, które z pewnością przypadną do gustu głównie dorosłym gościom aquparków są także kąpiele w jacuzzi, możliwość skorzystania z sauny, relaks w wodach solankowych oraz wiele innych atrakcji, które pozytywnie wpłyną nie tylko na nasz wygląd, ale także poprawią samopoczucie. Z bogatej oferty przygotowanej przez aquaparki mogą skorzystać także osoby starsze, które dzięki kąpielom wodnym poczują się znacznie młodziej i atrakcyjniej.

Nauka pływania pod okiem profesjonalnego instruktora dla każdego!

Jedną z najważniejszych atrakcji, które znajdziemy w ofercie krakowskiego parku wodnego, są specjalne kursy nauki pływania. Skorzystać z nich mogą osoby w dowolnym wieku, począwszy od niemowląt, poprzez dzieci i młodzież, a kończąc na osobach dorosłych i seniorach. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o komfort oraz bezpieczeństwo każdego uczestnika. Biorąc udział w zajęciach nauki pływania możemy oswoić się z wodą, szybko zdobyć praktyczne umiejętności oraz móc w przyszłości czerpać z życia znacznie więcej.

Na szczególną uwagę zasługują jednak zajęcia przeznaczone dla niemowląt, organizowane przez aquaparki - Parkwodny.pl dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 4 lat. Biorą w nich udział dzieci wraz z rodzicami, co pozwala dorosłym w atrakcyjny sposób spędzić czas wspólnie ze swoją pociechą oraz pomóc jej w zaznajomieniu się z wodą. Według instruktorów, wczesne oswajanie dziecka z wodą sprawia, że maluch szybciej nauczy się nie tylko pływać, ale zyska także nowe atrakcyjne i zdrowe hobby oraz będzie miał większe poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z wodą już w nastoletnim i dorosłym życiu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: