Uszczelki do bram garażowych – co warto wiedzieć?

  • 30.04.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Uszczelki do bram garażowych – co warto wiedzieć?
Zakup bramy garażowej to bardzo ważna inwestycja. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Takim elementem są chociażby uszczelki do bram garażowych. Jaką rolę pełnią w zestawie?

Bramy garażowe z napędem – jakie daje korzyści?

Jeśli chcemy wymienić bramę garażową, to powinniśmy rozważyć zakup modelu segmentowego z napędem. Obecnie jest to bowiem jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dostępnych na rynku. Gwarantuje użytkownikowi wysoką jakość i komfort. Nie musimy już bowiem wysiadać z auta, by otworzyć bramę. Wszystko odbywa się zdalnie za pomocą pilota. Dodatkowo nowoczesne bramy garażowe bez problemu dopasujemy do koloru elewacji budynku. Modele te są także szczelne, dzięki czemu utrzymamy wewnątrz garażu wyższą temperaturę niż na zewnątrz. Kupując bramę warto rozważyć również wybór opcji montażu. Profesjonaliści poradzą sobie z tego rodzaju zadaniem bardzo sprawnie. Pamiętajmy, by otwór garażowy zachowywał piony i poziomy. To bardzo ważne, ponieważ wszelkie krzywizny mogą utrudnić prawidłowy montaż bramy.

Uszczelki do bram garażowych – jaką pełnią rolę?

Dlatego zanim przystąpi się do montażu, należy naprawić wszelkie uszkodzenia i wyrównać posadzkę. W tym celu możemy przygotować opaskę z pełnej cegły lub wykorzystać zaprawę naprawczą. Instalacja bramy rozpoczyna się od montażu ościeżnic, które przykręca się do ścian wewnątrz otworu wjazdowego. Dzięki temu szkielet konstrukcji jest niezwykle stabilny i możliwe są kolejne kroki. Tym jest montaż prowadnic do sufitu. Niezbędnym warunkiem w tym wypadku jest utrzymanie poziomu. Bez tego brama mogłaby nie funkcjonować prawidłowo. Na prowadnice nakłada się panele. Montaż następuje od dołu i łączy się je za pomocą zawiasów. Do ostatniej z nich przytwierdza się uszczelki do bram garażowych. Znajdziesz je np. w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/19/uszczelki-bram-garazowych. Uszczelki do bram garażowych sprawiają, że konstrukcja idealnie przylega do do posadzki. Dzięki temu chłód ani woda nie przenikną do wnętrza garażu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: