Manekiny sklepowe damskie – jakie są najlepsze do butiku?

  • 06.05.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny sklepowe damskie – jakie są najlepsze do butiku?
Manekiny od niemal dwustu lat są niezbędnym wyposażeniem butików, pracowni krawieckich, a od kilku dekad także popularnych sieciówek. Podobnie jak moda i kanony piękna, także manekiny ulegały przez ten czas wielu zmianom. Jakie manekiny damskie najlepiej sprawdzą się w niewielkich butikach?

Manekiny damskie – całopostaciowe czy torsy?

Wybór manekinów zależy przede wszystkim od tego, jaki asortyment oferuje dany sklep. Większe sklepy, proponujące pełne kolekcje powinny przede wszystkim zaopatrywać się w manekiny damskie przedstawiające pełną sylwetkę. W przypadku sklepów z bielizną często wystarczą same torsy lub manekiny bez rąk czy nóg. Sprawdzą się one przede wszystkim w statycznych aranżacjach, gdzie zależy nam na wystawieniu na witrynie jak największej ilości towaru bez wprowadzania chaosu. Z kolei w autorskich butikach oferujących designerską odzież lepiej sprawdzą się dobrze zaprojektowane manekiny całopostaciowe. Damskie manekiny sklepowe występują w wielu odmianach, ale najważniejszy jest podział na abstrakcyjne i realistyczne. Które wybrać?

Jak dobierać manekiny damskie?

Przy wyborze damskich manekinów sklepowych warto kierować się własnym wyczuciem estetycznym. Zarówno abstrakcyjne, jak i realistyczne modele mają swoje zalety – realistyczne pozwalają dokładniej wyobrazić sobie ubranie na żywym człowieku, za to abstrakcyjne są bardziej uniwersalne, ponieważ nie sugerują określonego typu urody. Niezależnie od preferencji, dobrze wybierać manekiny wysokiej jakości, takie jak https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3. Oprócz tego, że sklepowe manekiny damskie mogą być abstrakcyjne lub realistyczne, warto też wiedzieć, że można swobodnie wybrać sylwetkę, jaką mają ukazywać. Dostępne są więc zarówno wyidealizowane manekiny prezentujące wysportowane ciało, jak i manekiny w większych rozmiarach, a także np. przedstawiające kobiety w ciąży. Wielu właścicieli butików decyduje się na włączenie takich manekinów na wystawę, by zachęcić szersze grono klientów do zakupów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: